VATROMET GOLOVA: Barselona preokretom došla do tri boda!
Detalj sa utakmice Viljareal - Barselona, Foto: JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

ŠPANSKO PRVENSTVO

Rezultat je na kraju bio 4:3

Objavljeno: 20:06h

Fudbaleri Barselone slavili su trijumf nad Viljarealom rezultatom 4:3 (2:2) u meču 3. kola španske LaLige.

Najbolja utakmica od početka sezone viđena je na stadionu "Keramika", gde je katalonski tim vodio 2:0, domaćin preokrenuo na 3:2, ali će bodovi ipak otići na "Kamp Nou" zahvaljujući Feranu Toresu i Robertu Levandovskom.

No, da krenemo redom. Barsa je rano stigla do prednosti i to dvostruke.

Najpre je Gavi postigao vodeći gol u 12. minutu, da bi Frenki de Jong tri minuta kasnije duplirao prednost gostujućeg sastava.

Ali, "žuta podmornica" nije tada bila potpuno potopljena, već se izdigla na površinu već do poluvremena.

Najpre je Fojt u 26. minutu smanjio zaostatak, da bi Aleksandar Sorlot posle prelepe akcije i dodavanja Pedrase poravnao na 2:2.

Bilo je kritično da li je Norvežanin prethodno bio u ofsajdu, ali su milimetri pokazali da je bio u dozvoljenoj poziciji.

Spektakl iz prvog, preneo se u drugo poluvreme, a erupciju na stadionu doneo je Baenja u 50. minutu golom za vođstvo Viljareala.

Barsa je morala da krene na sve ili ništa, a dobila je sve, i to ponovo sa dva postignuta gola u razmaku od tri minuta.

Najpre je u 68. minutu Feran Tores, koji je ušao u igru samo pet minuta ranije, postigao gol za 3:3 i nagovestio novi preokret na ovom susretu.

Njega je doneo Robert Levandovski u 71. i tako Barseloni doneo izrazito važnu pobedu na vrelom gostovanju.