RAHIM SE IGRAO FUDBALA: Magični Sterling RAZBIO Luton za prvu pobedu Čelsija!
Slavlje fudbalera Čelsija, Foto: Simon Traylen/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

PREMIJER LIGA PETKOM

Fudbaleri Čelsija opravdali su ulogu favorita na Stamford Bridžu

Objavljeno: 22:59h

Fudbaleri Čelsija upisali su prvu pobedu ove sezone.

Posle remija sa Liverpulom i poraza od Vest Hema, "Plavci" su na svom stadionu u okviru 3. kola Premijer lige savladali novajliju Lutona rezultatom 3:0.

Izabranici Maurisija Poketina posle tri odigrana kola imaju četiri boda, dok Luton i dalje nema nijedan bod, ali ima i meč manje.

Apsolutni junak dvostrukog šampiona Evrope bio je Rahim Sterling.

Bivši fudbaler Mančester sitija i Liverpula postigao je dva gola i upisao jednu asistenciju.

On je svoj tim doveo u prednost lepim solo prodorom u 17. minutu utakmice.

Čelsi je spustio ritam igre do kraja prvog poluvremena, ali je u drugom delu zaigrao dosta bolje.

Ređali su se napadi i šanse, a onda je Sterling posle sjajne, druge na meču, asistencija Maloa Gusta pogodio za 2:0. Igrao se 69. minut.

Konačnih 3:0 postavio je Nikolas Džekson u 75. minutu. Enco Fernandez je sjajnom loptom izbacio Sterlinga, a ovaj je sa desnog krila uputio precizan pas prema Džeksonu koji se lepo snašao i postigao prvenac u dresu Čelsija.

Do kraja meča još nekoliko opasnih napada na obe strane, ali nijedan od njih nije rezultirao novim golom, pa je domaćin slavio rezultatom 3:0.