FULAM OČAJAN BEZ MITROVIĆA: Liverpul sa igračem manje došao do tri boda! (FOTO)
Detalj sa utakmice Liverpul - Bornmut, Foto: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

PREMIJER LIGA, 2. KOLO

Brajton je razbio Vulvse u gostima sa 4:1

Objavljeno: 19:43h

Fudbaleri Liverpula, Brajtona i Brentforda ostvarili su pobede u mečevima drugog kola Premijer lige.

Liverpul je sa 3:1 savladao Bornmut, Brajton je razbio Vulvse u gostima sa 4:1, a Brentford je sa rutinskih 3:0 srušio Fulam na "Krejven Kotidžu".

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Bornmut sa 3:1.

Antuan Semenjo u trećem minutu donosi prednost gostima posle velike greške odbrane Liverpula.

Rezultat je u 28. minutu izjednačio Luis Dijas, da bi osam minuta kasnije gol za vođstvo Liverpula postigao Mohamed Salah. Egipatskom napadaču udarac sa "bele tačke" je odbranio golman Neto, ali je u nastavku Salah došao do lopte i postigao drugi gol za domaći tim.

Liverpul je od 58. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Aleksis Makalister, koji je u letnjem prelaznom roku pojačao klub.

Ipak, Liverpul je četiri minuta kasnije potvrdio pobedu pogotkom Dioga Žote.

Brentford je na gostovanju savladao Fulam sa 3:0.

Joan Visa je postigao vodeći gol za Brentford u 44. minutu, da bi na 2:0 povećao Brijan Mbemo u 66. minutu sa penala.

Od 66. minuta Fulam je igrao sa desetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Tim Rim.

Konačan rezultat postavio je Mbemo pogotkom u trećem minutu nadoknade.

Ceo meč za Fulam je odigrao srpski fudbaler Saša Lukić.

Brajton je na gostovanju savladao Vulverhempton sa 4:1.

Gosti su do druge pobede u Premijer ligi stigli golovima Kaorua Mitome u 15, Pervisa Estupinjana u 46, i Solija Marča u 51. i 55. minutu.

Jedini gol za Vulverhempton postigao je Hvan Hi Čan u 61. minutu.

Domaći tim je u završnici meča ostao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton pokazan Mateusu Nunesu.