JOVANOVIĆ APSOLUTNI JUNAK: Partizan preživeo penal dramu i Sabah i izborio plej-of Lige konferencija! (VIDEO/FOTO)
Slavlje igrača Partizana posle pobede protiv Sabaha, Foto: Starsport©

3. kolo KVALIFIKACIJa za lk

Objavljeno: 07:31h
Završeno
00:02h

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.

Crno-beli su posle velike borbe uspeli da eliminišu Sabah i to tek posle boljeg izvođenja penala 5:4.

Golove za crno-bele u regularnom vremenu postigli su Mateus Saldanja u 30. i Bibars Natho u 58. minutu, a pošto je Sabah u prvom meču takođe slavio sa 2:0, utakmica je otišla u produžetke i potom na penale.

1 / 5 Foto: Starsport©

Igrači Partizana su pogodili svih pet penala, dok su gosti jedini promašaj imali u petoj seriji, kada je udarac Namika Alasgarova odbranio golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Partizan će za plasman u Ligu konferencija igrati protiv Noršelanda iz Danske.

5:4 - Baždar

KRAJ MEČA!!!! Jovanović je odbranio penal Alaskerovu, ali je odluka promenjena tako da će penal ponovo biti izveden.

PARTIZAN JE USPEO DA ELIMINIŠE EKIPU SABAHA!!!!!!!

Izmena: 02:22h
23:42h

120+2' Završen je i drugi produžetak. Penali odlučuju ko prolazi u narednu rundu kvalifikacija.

23:38h

119' Nova šansa za Sabah, Jovanović je ponovo dobro intervenisao.

23:34h

116' Crveni karton dobio je Belić. Partizan će do kraja susreta biti sa igračem manje na terenu.

23:28h

110' Igor Duljaj je izvršio petu izmenu. Umesto Saldanje u igru je ušao Pavlović.

23:26h

DRUGI PRODUŽETAK:

105' Još 15 minuta šanse za Partizan i Sabah da pitanje pobednika reše pre izvođenja penala.

23:20h

105' Završen je prvi produžetak na utakmicu u Beogradu.

23:15h

100' Sabah sada ima inicijativu, sada je opsiji tim. Mutalemov je efektno šutirao, a Jovanović sjanom intervencijom spasio Partizan.

23:06h

PRVI PRODUŽETAK:

90' Počeli su produžeci u Beogradu. Ako ne bude promene rezultata u dodatnih pola sata, pobednika će odlučiti penali.

22:59h

90+10' KRAJ REGULARNOG DELA MEČA!!!!! Igraće se produžeci u Humskoj. Partizan je uspeo da anulira prednost iz prvog susreta, tako da mu sada treba samo jedan gol kako bi prošao dalje.

22:54h

90+4' Velika šansa za Sabah, Nurijev je pokušao glavom, ali je na sreću navijača Partizana šutirao preko gola.

22:50h

90+1' Kalulu je loše primio loptu, a da je imao malo više koncentracije sve je moglo biti mnogo opasnije po gol Sabaha.

22:50h

90' Drugo poluvreme produženo je čak 8 minuta.

22:49h

89' Dobra kontra Partizana nažalost nije završena čak ni šutem ka golu Sabaha.