FARANI NE PRESTAJU DA PRAVE SENZACIJE: Galatasaraj i PSV sigurni! (FOTO)
Detalj sa utakmice Ki Klaksvik - Molde, Foto: Jens Kristian Vang / NTB Scanpix / Profimedia

liga šampiona, kvalifikacije

Na meču Kopenhagena i Sparte iz Praga nije bilo golova

Objavljeno: 01:14h

Fudbaleri Galatasaraja i PSV-a ostvarili su ubeljive pobede u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Turski klub je kao gost slavio u Ljubljani protiv Olimpije sa 3:0 (1:0), dok je PSV kod kuće bio bolji od Šturma iz Graca, 4:1 (3:1).

Poljski Rakov je stekao gol prednosti protiv Arisa iz Limasola (2:1), a isti rezultat viđen je u duelu Ki Klaksvika sa Farskih Ostrva i Moldea.

FK Ki Klaksvik, FK Molde

Norvežani su bili favoriti u ovom duelu, ali ih je predstavnik sa Farskih Ostrva iznenandio i stekao prednost pred revanš.

Molde je u uvodnim minutima drugog poluvremena uspeo da stigne do prednosti, ali uloga heroja i igrača utakmice ide na pleća 31-godišnjeg Arnea Frederiksberga. On je prvo u 64. minutu na šmekerski način prevario golmana Moldea, a onda je četiri minuta pre kraja još jednim topovskim šutem naterao Johansona i Norvežane na kapitulaciju.

Na meču Kopenhagena i Sparte iz Praga nije bilo golova.