TADIĆ BRILJIRAO U PETARDI FENERA: Srbin razigravao i pokazao KLASU
Dušan Tadić, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimediab

KVALIFIKACIJE ZA LK

Kapiten Srbije se istakao na meču evropskih kvalifikacija

Objavljeno: 23:03h

Fenerbahče je opravdao ulogu favorita i savladao moldavski Zimbru na "Šukru Saračoglu" stadionu u Istanbulu sa 5:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Bio je to debi kapitena Srbije Dušana Tadića koji je za 84 minuta koliko je igrao, jednom asistirao, ali i bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu.

Najpre je u 11. minutu namestio vodeći gol Ferdiju Kadiogluu, a do pauze je imao sedam ključnih dodavanja.

Edin Džeko je takođe bio sjajan i meč je okončao sa golom i dve asistencije, dok su se u listu strelaca upisali i Rajan Kent, Sebastijan Šimanski i Džošua King.

Ranije tokom večeri potencijalni rival Partizana u trećem kolu Sabah je pobedio RFS u gostima sa 2:0.

U preostalim mečevima Mitjiland je pobedio Progres sa 2:0, Struga je bila bolja od Budućnosti 1:0, FCSB je u gostima ekipi CSKA 1948 iz Sofije slavio sa 1:0, dok je Neman porazio Balzan sa 2:0.