GOTOVO JE! Trka za titulu u Srbiji će se definitivno voditi udvoje!

Superliga, 28. kolo!

Kakav kiks Lala... Strelci su bili Nemanja Nikolić, Ognjen Krasić, Đuro Zec i Stefan Dražić za domaćina, dok je jedini gol za gosta dao Nikola Trujić u 73. minutu
Objavljeno: 10:06h

Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom terenu ekipu Vojvodine sa 4:1 u utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Novosadska ekipa je tako vezala dva poraza, na trećem mestu je sa 57 bodova, dok se Voždovac "popeo" na sedmu poziciju sa 40 bodova.

Vojvodina je na današnjem meču od 33. minuta igrala sa igračem manje, pošto je Bogdan Planić zaradio crveni karton.

Strelci su bili Nemanja Nikolić, Ognjen Krasić, Đuro Zec i Stefan Dražić za domaćina, dok je jedini gol za gosta dao Nikola Trujić u 73. minutu.

Fudbaleri Rada pobedili su u Čačku ekipu Borca sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Vladimir Rodić u 35. minutu. Ekipa sa Banjice je sada na 11. mestu na tabeli sa 32 boda, dok je Borac poslednji sa 18 osvojenih bodova.

Minimalnim rezultatom slavio je i Radnik protiv Bačke u Surdulici. Radnik je na 13. poziciji na tabeli sa 24 boda, dok Bačka s istim brojem bodova zauzima 14. mesto.

Napredak je slavio nad Novim Pazarom sa 3:0, dok je Mladost pobedila Javor minimalnim rezultatom.

Četiri tima u igri i četiri boda između njih. Voždovac posle ubedljivih 4:1 protiv Voždovca u najboljoj startnoj poziciji sa 40 bodova, Javor odmah iza sa 39, Spartak ima 37, a Čukarički 36.

A u poslednja dva kola dva sudara direktnih rivala. Teoretski, nije siguran ni Radnički, ali Nišlije mogu da strepe samo od Spartaka, a bod bi im bio dovoljan da prebrode i tu brigu. Možda ga osvoje još večeras protiv Partizana, a ako ne imaće šansu protiv Vojvodine i na kraju Javora.

Superliga, 28. kolo:

Ponedeljak:

Metalac - Čukarički 0:3 (0:2)

Subota:

Crvena zvezda - Spartak 2:1 (1:0) Radnik - Bačka 1:0 (1:0) Voždovac - Vojvodina 4:1 (2:0) Borac - Rad 0:1 (0:1)

Napredak - Novi Pazar 3:0 Mladost - Javor 1:0 18.30: Radnički Niš - Partizan

BONUS VIDEO: Luka Mitrović i njegovi saigrači pozdravljaju povređenog igrača Uniksa