NEVIĐENI DEBAKL MAKEDONACA! Englezi se jedva zaustavili, minimalac Francuza protiv Grčke
Fudbaleri Engleske, Foto: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

kvalifikacije za euro

Istorijska bruka Makedonaca

Objavljeno: 23:02h

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Severnu Makedoniju rezultatom 7:0 (3:0) u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Redom su mrežu Dimitrievskog pogađali Hari Kejn u 29. Bukari Saka u 38, Markos Rašford u 45, ponovo Saka u 47. i 51. te Kalvin Filips u 64. i Kejn za kraj u 73. minutu.

U narednom kolu Engleska će gostovati Ukrajini, dok će Severna Makedonija dočekati Italiju.

Francuska je u Grupi B pobedila kao domaćin pobedila Grčku sa 1:0, golom Kilijana Mbapea u 55. minutu.

U istoj grupi Irska je pobedila Gibraltar sa 3:0 Francuska je prav sa 12 poena, Grčka je druga sa šest poena, Irska treća sa tri, koliko ima i Holandija, a Gibraltar je poslednji bez poena.

Fudbalska reprezentacija Francuske, Fudbalska reprezentacija Grčke, Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

U Grupi H, Slovenija i Danska su u Ljubljani nerešeno 1:1.

Povela je Slovenija golom Andraža Šporara u 25. minutu, da bi izjednačenje Danskoj doneo Rasmus Hojlund u 42. minutu.

U istoj grupi, Kazahstan je u gostima pobedio Severnu Irsku sa 1:0.

U grupi I, Švajcarska i Rumunija su u Lucernu odigrali nerešeno 2:2, Izrael je kao domaćin pobedio Andoru sa 2:1, a Belorusija je na svom terenu pobedila Kosovo sa 2:1.

Turska je u Grupi D pobedila Vels sa 2:0, golovima Umuta Naira u 72. i Arda Gulera u 80. minutu.

Jedan deo ove zemlje, Pridnjestrovlje, defakto je nezavisan i u njemu se nalazi 1.500 ruskih vojnika još od 1992. godine.