Italija - Holandija, Foto: Fabio Ferrari/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

liga nacija

Gledali smo uzbudljivo drugo poluvreme

Objavljeno: 17:22h

Fudbaleri Italije su savladali selekciju Holandije sa 3:2 u jako uzbudljivom meču za treće mesto Lige nacija.

Italija je imala velikih 2:0 posle prvog poluvremena, ali je u nastavku viđeno dosta uzbuđenja, ali su "lale" ponovo razočarale domaće navijače.

Već u 6. minutu viđen je gol Dimarka, da bi Fratezi u 20. povećao na 2:0.

U nastavku meča najpre je Bergvajn u 68. minutu smanjio prednost gostiju, ali je Kjeza već u 72. minutu vratio "azurima" dva gola viška. Konačan rezultat ostavio je Vajnaldum u 89. minutu 2:3, dok vredi pomenutu da je u 82. minutu Holanđanima poništen gol zbog ofsajda.

Fudbalska reprezentacija Italije, Fudbalska reprezentacija Holandije, Liga nacija

Pokušali su Holanđani do kraja meča da stignu do izjednačenja, igralo se čak deset minuta produžetka, ali mreže su mirovale.

U finalu od 20.45 u Roterdamu se sastaju Hrvatska i Španija.