JOVELJIĆ SPASAO SRBIJU TEŠKE BRUKE: Jordan namučio "Orlove", Bečlije videle PREKID i 5 golova! (VIDEO)

prijateljska utakmica

Objavljeno: 11:01h
Završeno
22:32h

Fudbaleri Srbije su teškom mukom, sa 3:2 (1:0) savladali Jordan u prijateljskoj utakmici.

Od starta se videlo da će kombinovani sastav Piksija imati problema sa rivalom koji je prvi pretio, ali i kapitulirao.

Strahinja Eraković je upisao prvenac. Đuričić je izborio korner. Račić je najbolje skočio i prosledio loptu na drugu stativu gde je sačekao usamljeni Eraković i postigao svoj prvi gol u dresu Srbije

U nastavku je Jordan stigao do preokreta, ali je "Orlove" bruke spasao Dejan Joveljić koji je ušai sa klupe i izjednačio u 83. minutu. Tadić je centrirao iz slobodnog udarca, Sergej je bio meta i glavom je prebacio loptu na drugu stativu gde je Joveljić, takođe svojim prvim golom za Srbiju, sproveo u mrežu.

Onda je neočekivano usledio prekid. Sudija Štefan Edberg je prekinuo utakmicu, po svemu sudeći zbog ubacivanja predmeta na teren od strane navijača, a pominju se i rasistički povici.

Utakmica je ipak brzo nastavljena, a Joveljić je doneo preokret i pobedu - na centaršut Mladenovića sa leve strane je sjajno reagovao udarcem glavom.

Srbiju u utorak očekuje gostovanje Bugarskoj u Razgradu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024.

22:31h

90+6. minut - kraj utakmice.

22:23h

89. minut - GOL - Joveljić je opet strelac, sjajno je reagovao glavom na centaršut Mladenovića sa leve strane - 3:2!

22:22h

84. minut - utakmica je nastavljena.

22:16h

84. minut - sudija Edberg je prekinuo utakmicu, po svemu sudeći zbog ubacivanja predmeta na teren od strane navijača, a pominju se i rasistički povici!

22:13h

83. minut - GOL - "Orlovi" su opet dali pogodak posle prekida. Tadić je centrirao iz slobodnog udarca, Sergej je bio meta i glavom je prebacio loptu na drugu stativu gde je Joveljić svojim prvim golom za Srbiju sproveo u mrežu - 2:2!

22:10h

80. minut - Joveljić je promašio izglednu šansu, ali je, čini se, svakako bio u ofsajdu...

21:56h

66. minut - GOL - Al-Naimat je lako našao prostor da centrira sa leve strane, a Al-Tamari je sa oko 10 metara levicom zakucao loptu u mrežu Rajkovića - 1:2!

21:52h

63. minut - Milinković-Savić je ušao umesto Račića, a Ivan Ilić umesto Đuričića.

21:50h

61. minut - Mladenović je dobro šutirao iskosa sa leve strane, ali se golman Jordana izvio i odbranio.

Dragan Stojković Piksi
21:46h

53. minut - GOL - Jordan je iskoristio loše postavljanje srpskih defanzivaca, Mardi je ostao sam u petercu i udarcem glavom izjednačio - 1:1!

21:33h

46. minut - Piksi je napravio trostruku izmenu na poluvremnu. Prvi kapiten Tadić, Joveljić i Mladenović su zamenili Jovanovića, Samardžića i Kostića koji je nosio traku u prvom poluvremenu.

21:20h

45+1. minut - kraj prvog poluvremena.

21:12h

40. minut - posle dužeg vremena, nova šansa za Jordan. Al-Naimat je sada izbio jedan-na-jedan sa Rajkovićem, opet po desnoj strani, i opet je golman "Orlova" odbranio.

1 / 5 Foto: EPA/Christian Bruna
20:47h

16. minut - Račić je dobio žuti karton zbog faula kojim je prekinuo kontru Jordana.