BOVEN U 90. MINUTU ZA EVROPSKI TROFEJ VEST HEMA! Slavlje "čekićara" u Pragu protiv Fiorentine (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Vest Hema, Foto: EPA/MARTIN DIVISEK

FINALE LIGE KONFERENCIJA

Objavljeno: 00:29h
Veljko Petrović
Završeno
22:57h

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Fiorentinu sa 2:1 na Eden areni u Pragu i osvojili Ligu konferencija.

1 / 10 Foto: EPA/MARTIN DIVISEK

U prvom poluvremenu videli smo pokušaj Nikole Milenkovića, a na drugoj strani je kapiten Deklan Rajs zamalo bio neprecizan.

A post shared by West Ham United (@westham)

Takođe treba spomenuti i potez kada je Kristijano Biragi, kapiten Fiorentine prilikom izvođenja kornera pogođen raznim predmetima.

To su uradili navijači "čekićara", a na kraju je levom beku potekla malo veća količina krvi preko glave i do kraja susreta igrao je sa čalmom oko glave.

Luka Jović je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena dao gol, ali je isti posle gledanja VAR snimka poništen zbog ofsajda.

To nije sve, reprezentativac Srbije je dobio i udaracu glavu i ostao je da leži na travi, ukazana mu je pomoć i u drugom poluvremenu nije igrao.

Prvi gol videli smo u 61. minutu kada je kapiten Kristijano Biragi igrao rukom posle duela sa Džeradom Bovenom.

Ponovo se gledao VAR snimak, penal je dodeljen, a precizan sa bele tačke bio je Said Benrama.

Trenutak kada je Said Benrama pogodio iz penala
Trenutak kada je Said Benrama pogodio iz penalafoto: EPA/Filip Singer

Samo pet minuta kasnije Đakomo Bonaventura je iz drugog dodira šutirao i provukao loptu kroz odbranu i pogodio za izjednačenje.

Slavlje za navijače, stručni štab i igrače na terenu i klupi usledilo je u 90. minutu golom Džerada Bovena.

Slavlje Džerada Bovena
Slavlje Džerada Bovenafoto: EPA/Filip Singer

"Rasekao" je Lukas Paketa odbranu Fiorentine i poslao pas u prostor, a ofanzivac je matiao Teraćana.

Džerad Boven sa trofejem Lige konferencija
Džerad Boven sa trofejem Lige konferencijafoto: EPA/MARTIN DIVISEK

Kao što smo rekli Luka Jović je ostao na klupi u drugom poluvremenu, Nikola Milenković igrao je ceo meč, a Aleksa Terzić je ostao na klupi.

00:39

Legende kuliraju navijače na finalu LE

(Espreso/Veljko Petrović)

Izmena: 00:28h
22:57h

90+8. minut - Kraj utakmice, Vest Hem je golom u 90. minutu pobedio Fiorentinu sa 2:1 i osvojio Ligu konferencija!

Izmena: 00:29h
22:54h

90+3. minut - Barak je zamenio Mandragoru. Na drugoj strani Majkl Antonio ustupio je mesto Anđelu Ogboni.

22:53h

90. minut - GOOOOOL! Boven za ludnicu navijača Vest Hema!

"Rasekao" je Lukas Paketa odbranu Fiorentine i poslao pas u prostor, a Džared je matiao Teraćana.

Izmena: 23:35h
22:51h

88. minut - Oprobao je udarac Amrabat, ali pravo u Areolu.

22:48h

85. minut - Sofijan Amrabat dobija žuti karton.

22:46h

84. minut - Luka Ranijeri ne može da nastavi meč, menja ga Igor.

Detalj sa finala Lige konferencija
Detalj sa finala Lige konferencijafoto: EPA/MARTIN DIVISEK
22:44h

81. minut - Skočio je Souček, nije delovalo opasno, ali je Teraćano intervenisao i poslao loptu u korner, a kasnije nije bilo problema.

22:39h

75. minut - Žuti karton za Nikolu Milenkovića.

Pablo Fornals menja strelca gola Saida Benramu.

22:35h

72. minut - Mandragora je gađao pored gola sa ivic kaznenog prostora.

22:30h

67. minut - GOOOOL! Đakomo Bonaventura za 1:1! Iz drugog dogira poslao je loptu u mrežu, a ostaje neverovatno gde ju je provukao.

Samo minut ranije njegov saigrač Rolando Madragora dobije žuti karton.

22:24h

62. minut - GOOOOL! Benrama precizan sa 11 metara, 1:0 vodi Vest Hem! Said 13. put uzastopno pogađa iz jedanaesterca.

Kod Fiorentine, Rikardo Saponara zamenio je Kristijana Kuamea, dok je kod Vest Hema, Kurt Zuma ustupio mesto Tilu Kereru.

22:23h

60. minut - Penal za Vest Hem! Igrao je rukom Kristijano Biragi, kapiten Fiorentine tokom duela sa Džeradom Bovenom.

Rasprava Biragija i Bovena posle dosuđenog penala
Rasprava Biragija i Bovena posle dosuđenog penalafoto: EPA/MARTIN DIVISEK

Sudija Karlos Del Sero Grande posle VAR provere i gledanja snimka pokazao je na belu tačku.

22:19h

56. minut - Prigovarao je Dodo, fudbaler Fiorentine i dobio žuti karton.

22:16h

53. minut - Novi žuti karton za fudbalere Vest Hema. Ovoga puta opomenut štoper Agerd.