DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Everton opstao u ligi, bivši šampion odlazi u niži rang! (FOTO)
Fudbaleri Evertona, Foto: Craig Thomas / Zuma Press / Profimedia

PREMIJER LIGA, POSLEDNJE KOLO

Aston Vila je pobedom protiv Brajtona uspela da izbori plasman u Evropu

Objavljeno: 20:54h

Fudbaleri Lestera i Lidsa ispali su iz Premijer lige, dok je Aston Vila zauzela sedmo mesto, koje vodi u Ligu konferencija.

Uoči današnjih utakmica poslednjeg 38. kola, za opstanak su se borili Everton, Lester i Lids.

Everton je pobedio na svom terenu Bornmut sa 1:0, golom Abdulajea Dukrea i na kraju zauzeo bezbedno 17. mesto na tabeli sa 36 bodova.

Lester je ispao iz lige pošto na 18. mestu ima 34 boda i nije mu bila dovoljna ni današnja pobeda na svom terenu protiv Vest Hema od 2:1.

Iz lige je ispao i Lids, koji je izgubio na Eland Roudu od Totenhema sa 1:4, pa je pretposlednji na tabeli sa 31 bodom. Londonski tim je i pored pobede ostao bez plasmana u evropsko takmičenje, pošto je zauzeo osmo mesto.

Mančester junajted je na Old Trafordu posle preokreta pobedio Fulam sa 2:1.

Aleksandar Mitrović

Londonska ekipa povela golom koji je postigao Keni Tete u 19. minutu, a sprski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije uspeo da udvostruči prednost u 25. minutu, kada mu je golman David de Hea odbranio jedanaesterac.

Junajted je izjednačio golom Džejdona Sanča u 39. minutu, a pobedu je doneo Bruno Fernandeš u 55. minutu.

Evo kompletnih rezultata poslednjeg kola Premijer lige:

Arsenal – Vulverhempton 5:0 (3:0) Aston Vila – Brajton 2:1 (2:1) Brentford – Mančester siti 1:0 (0:0) Čelsi – Njukasl 1:1 (1:1) Kristal Palas – Notingem Forest 1:1 (0:1) Everton – Bormut 1:0 (0:0) Lids – Totenhem 1:4 (0:1) Lester – Vest Hem 2:1 (1:0) Mančester junajted – Fulam 2:1 (1:1) Sautepton – Liverpul 4:4 (2:2)