ISTORIJSKA NOĆ NA MARAKANI: Het-trik Crvene zvezde, Pešić se probudio i srušio Čukarički u finalu Kupa!
Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: FK Crvena zvezda

FINALE KUPA SRBIJE

Objavljeno: 08:20h
Završeno
22:59h

Fudbaleri Crvene zvezde su osvojili istorijski Kup Srbije, pošto su savladali ekipu Čukaričkog posle preokreta 2:1.

To je treća uzastopna "dupla kruna" za crveno-bele što do sada nikome nije pošlo za rukom!

Ovaj meč će zauvek pamtiti Aleksandar Pešić koji je zabeležio 100. nastup u crveno-belom dresu, a potom je sa dva gola doneo veliko slavlje na "Marakani".

Nisu se izabranici Miloša Milojevića snašli u prvom poluvremenu, a Marko Docić se postarao da šampion Srbije strepi!

FK Crvena zvezda, FK Čukarički, Finale Kupa Srbije

Nestvaran gol je postigao fudbaler Čukaričkog i direktno iz kornera doneo prednost svom timu. Očekivano, ovo je dalo vetar u leđa gostima, a fudbaleri Zvezde nisu uspeli da se konsoliduju sve do finiša prvog perioda igre.

U poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena su propustili nekoliko šansi, što preko Kataija, što preko Ivanića, pa se na odmor otišlo sa 0:1.

U nastavku smo gledali potpuno drugu Crvenu zvezdu, a imali su i fudbaleri Čukaričkog neke šanse koje su mogle dodatno da "zakuvaju" situaciju.

U drugom poluvremenu smo gledali sjajan meč, ali titula aposulutnog heroja ide Pešiću.

Jurišali su crveno-beli ka golu Čukaričkog, ali na gol se čekalo do 61. minuta kada je Kangva koji je zamenio Kataija pronašao Pešića.

Uputio je centaršut, koji je iz peterca u gol pretvorio Aleksandar Pešić.

Imao je burnu proslavu pogotka, skinuo je dres i tom prilikom odgurnuo Dragovića, koji je u tome želeo da ga spreči.

U 76. minutu je doneo preokret svom timu, iskoristio je dodavanje Ivanića u prazan prostora i rutinski levom nogom savladao Belića.

Ubrzo je Čukarički mogao do izjednačenja. Marko Docić je sa desne strane centrirao, lopta je sve preletela i završila na stativi.

Do kraja susreta je još Badamosi pokušao da na senzacionalan način "makazicama" prevari Borjana, ali to mu nije uspelo.

Crvena zvezda po treći put u nizu osvaja duplu krunu i nastavlja dominaciju!

22:57h

90. minut - Igraće se 4 minuta nadoknade!

22:51h

87. minut - Strašan pokušaj Badamosija. Da je ovo ušlo, gol bi bio još spektakularniji od prvog!

22:46h

81. minut - Koliko sreće za Crvenu zvezdu! Umalo Čukarički da izjednači posle centaršuta Docića, a da loptu niko nije dotakao. Crveno-bele spašava stativa!

22:40h

76. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponovo Pešić, evo preokreta na Marakani! 2:1

Mirko Ivanić je iskreirao akciju, a napadač Zvezde se još jednom sjajno snašao pred golom.

22:37h

73. minut - Rakonjac umalo da se upiše u igru nakon prvog kontakta sa loptom! Ušao je u igru umesto Kataija.

22:32h

68. minut - Novi korner za Crvenu zvezdu, crveno-beli jurišaju svima snagama ka golu Čukaričkog!

22:32h

66. minut - Ovusu umesto Adžića.

22:25h

61. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Pešić! Malo šta je išlo večeras napadaču Zvezde, ali pogađa u pravom momentu!  Kangva je centrirao posle kornera, a iz peterca glavom Pešić zahvatio loptu i doneo 1:1.

22:23h

58. minut - Kangva menja Kangu, a Nikolić Viga!

22:21h

57. minut - Nova velika šansa za Crvenu zvezdu, Mirko Ivanić nije bio precizan iako je bio u jako dobroj šansi za gol!

22:21h

56. minut - Odmah je išla kontra Čukaričkog, ali Vigo na sjajan način reaguje i osujećuje napad rivala.

22:19h

55. minut - Ivanić je fenomenalno proigrao Viga koji je oboren, ali ništa od faula! Prethodno je Pešić bio u šansi, ali mu je dosuđen faul!

22:16h

52. minut - Pokušao je Badamosi glavom posle centaršuta, ali nije bio precizan. Prva prilika za Čukarički u drugom poluvremenu.

22:13h

48. minut - Snažan udarac Kataija, ali nedevoljno precizan! Crveno-beli su krenuli svim snagama napred