Ronaldo za Realovih +5! Sosijedad sve dalji od Lige šampiona, Alaves veoma dobar i bez Srba! (VIDEO)

Primera, 28. kolo!

Solidna partija lidera na tabeli
Objavljeno: 22:53h

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas u gostima Atletik Bilbao sa 2:1 u 28. kolu španske Primere i tako odmakli drugoplasiranoj Barseloni na pet bodova.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Madriđani su u prvom poluvremenu bili bolji rival, pre vodećeg gola propustili su dve dobre prilike, da bi u 25. minutu Karim Benzema zatresao mrežu Atletik Bilbaa posle proigravanja Kristijana Ronalda s leve strane.

Atletik je u završnici prvog dela utakmice uspostavio ravnotežu, a tako je nastavljeno i u drugom delu, da bi domaćin u 65. minutu pogotkom Arica Aduriza stigao do izjednačenja.

Real je ipak posle samo tri minuta stigao do novog gola, a ovaj put Kasemiro je dobro reagovao na drugoj stativi posle kornera sa desne strane i tako svoj tim doveo ponovo u prednost, a kasnije se ispostavilo postavio konačan rezultat.

Real je prvi na tabeli Primere sa 65 bodova, dok je Atletik sedmi sa 44.

Inače, Kraljevići su standardno dobri na gostovanjima na San Mamesu. U poslednjih sedam utakmica u Baskiji, Atletik je ostvario samo jednu pobedu.

Fudbaleri Deportivo Alavesa pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 1:0 u trećoj utakmici dana. Jedini gol na utakmici postigao je Dejverson u 44. minutu na asistencija Tea Hernandeza.

Real Sosijedad je utakmicu završio s desetoricom igrača na terenu pošto je Esteban Granero u 67. minutu dobio drugi žuti karton. Deportivo Alaves posle 28 utakmica zauzima 10 mesto sa 40 bodova, dok je Real Sosijedad šesti sa 48.

U poslednjoj utakmici fudbaleri Betisa pobedili su u Sevilji Osasunu sa 2:0.