MITROVIĆ NASTAVIO TEROR PO PREMIJER LIGI: Dva komada srpskog majstora u londonskom derbiju! (VIDEO)
Aleksandar Mitrović, Foto: Zac Goodwin / PA Images / Profimedia

BRAVO

Objavljeno: 18:10h

Fudbaleri Fulama remizirali su u malom londonskom derbiju sa Kristal Palasom 2:2 u okviru 37. kola Premijer lige.

Oba tima su po jednom bila u vođstvu, pa je na kraju remi možda i najrealniji ishod meča.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović po prvi put je startovao meč u prvoj postavi nakon suspenzije i pružio je fenomenalnu partiju, te je postigao oba gola za domaći tim.

Gosti sa Selhrtst parka poveli su pogotkom Odsona Eduara u 34. minutu.

Uspeo je Fulam da izjednači do kraja prvog poluvremene i to sa penala. Aleksandar Mitrović je pogodio i doneo izjednačenje svom timu.

Bivši fudbaler Partizana je u 61. minutu postigao svoj drugi gol na meču, ovog puta precizan je bio glavom.

Bio je to njegov 14. pogodak ove sezone u Premijer ligi.

Nažalost, Fulam nije izdržao do samog kraja, pošto je Kristal Palas pogotkom Džoela Vorda u 83. minutu stigao do boda.

Mančester junajted je savladao Bornmut na Vitalitiju rezultatom 1:0. Jedini gol u ranom delu meča postigao je Kazemiro posle fantastičnog proigravanja Kristijana Eriksena.

Crveni đavoli su ovim trijufmom stigli nadomak plasmana u Ligu šampiona.

Liverpul nije uspeo da na svom terenu pobedi Aston Vilu, na Enfildu je bilo 1:1.

Ovim bodom Redsi su se maltene oprostili od plasmana u Ligu šampiona, dok je tim iz Birmingema uvećao svoje šanse da se nađe u Evropi naredne sezone.

Gosti su poveli pogotkom Džejkoba Remzija u prvom poluvremenu, a Liverpul je do boda stigao u završnici meča golom odlazećeg Roberta Firmina.

Vulverhempton i Everton su na Molinou remizirali 1:1. Domaćin je poveo golom Hvang-Hi Čana u 34. minutu, a Karamele su do ogromnog boda u borbi za opstanak stigli u 100. minutu pogotkom Kolumbijca Jerija Mine.