CRVENA ZVEZDA U FINALU KUPA! TSC pretio, pa doživeo POTOP U Bačkoj Topoli!
Ivanić duplirao prednost Zvezde, Foto: Starsport

polufinale kupa srbije

Objavljeno: 20:40h
Završeno
20:20h

Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u finale Kupa Srbije, pošto su u polufinalu savladali ekipu TSC u Bačkoj Topoli rezultatom 3:0.

Drugog finalistu ćemo dobirti naknadno jer je meč između Vojvodine i Čukaričkog prekinut pri rezultatu 2:0 za beogradski tim.

Nisu uspeli izabranici Žarka Lazetića da iskoriste dobre minute igre u prvom poluvremenu, što su crveno-beli znali da kazne.

Meč je počeo izuzetno zanimljivo, već u drugom minutu je Vukić zatresao Borjanovu mrežu, ali je VAR presudio da je ofsajd. Nastavili su domaći sa totalnom ofanzivom, a penal je viđen već u 6. minutu meča.

FK Crvena zvezda, FK TSC Bačka Topola, Kup Srbije

Borjan je neoprezno reagovao nad fudbalerom TSC, ali se obrzo iskupio pošto je odbranio penal Vukiću.

Ubrzo je poništen još jedan gol domaćima, a onda je usledio Zvezdin odgovor.

Na prvi gol se čekalo do 36. minuta kada je neumoljiv sa penala bio Kanga, prethodno je Cvetinović igrao rukom, a VAR je presudio u korist aktuelnog šampiona Srbije.

Početkom drugog poluvremena je isti igrač napravio glupost i odmah je krenuo sunovrat TSC.

Ivanić se u 56. minutu snašao najbolje posle kornera, iskoristio gužvu i povećao na 2:0.

Do kraja meča je viđen još jedan penal, a suguran je bio Kangva kome je Kanga prepustio svoj zadatak.

Zvezda je tako nastavila pohod ka duploj kruni, a u finalu će igrati protiv boljeg iz duela Vojvodine i Čukaričkog, mada nam se smeši duel beogradskih timova.

20:20h

90. minut - Neće biti nadoknade! Zvezda je u finalu Kupa!

20:19h

82. minut - Još dve izmene je izvršio  Milojević, u igru su ušli L. Nikolić i Rakonjac, a teren su napustili Vigo i Pešić.

20:12h

75. minut - Dvostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. U igru su ušli Srnić i Mijatović, a teren su napustili Mijailović i Kanga.

20:04h

74. minut - Eraković dobija žuti karton zbog koškanja sa Kuveljićem!

20:03h

73. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kangva postiže gol sa penala za 3:0. Bio je dogovor da mu Kanga prepusti da šutira, što se ispostavilo kao dobra odluka.

20:00h

70. minut - Novi penal za Crvenu zvezdu!

19:58h

69. minut - Odlična akcija Crvene zvezde, odigrao je Kanga za Kangvu, on je pronašao Bukarija koji je lako loše šutirao. Moglo je ovo lako da bude 3:0.

19:56h

66. minut - Sjajan udarac Ivanića, ali još bolja reakcija Ilića! Nepunih minut kasnije je pokušao da lobije golmana TSC-a, ali nije uspeo da postigne novi pogodak!

19:54h

64. minut - Prvi žuti karton za fudbalera Zvezde, skrivio ga je Aleksandar Pešić.

19:52h

57. minut - Kangva je ušao umesto Kataija, dok je Vukića zamenio Ratkov,

19:46h

56. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Zvezda je imala nekoliko prilika zaredom, ali Ivanić se najbolje snalazi posle kornera i gužve i donosi 2:0 crveno-belima. Ipak je sudija konsultovao VAR, ali je gol definitivno!

19:40h

U međuvremenu je doneta odluka da meč u Novom Sadu neće biti nastavljen zbog loših vremenskih uslova.

19:36h

46.minut - Drugi žuti karton za Cvetinovića! TSC posle 30 sekundi ostaje sa igračem manje!