MILAN NA KOLENIMA: Inter slavio i u revanšu i otišao u finale Lige šampiona!
Lautaro Martinez, Foto: Spada / LaPresse / Profimedia

Objavljeno: 23:06h
Završeno
22:49h

Fudbaleri Intera iz Milana prvi su finalisti Lige šampiona.

Posle prošlonedeljne pobede u gostima od 2:0, Inter je i kao domaćin savladao gradskog rivala Milan, ovog puta rezultatom 1:0.

Neroazuri su tako sa ukupnih 3:0 prošli dalje, a u borbi za trofej Lige šampiona igraće protiv pobednika dvomeča između Mančester sitija i Reala.

Revanš meč milanskih velikana nije nam doneo zanimljiv i dobar fudbal. Inter je odigrao pametno, dok je Milan tokom većeg dela susreta bio potpuno bezidejan i činilo se da neće moći da postigne gol makar se meč igrao još dva sata.

Jednu od retkih ogromnih šansi Rosoneri imali su u 11. minutu kada je Brahim Dijaz iz dobre pozicije dobro šutirao, ali je čudesni Andre Onana odbranio ovaj udarac, iako su mnogi već videli loptu u golu.

Inter nije previše pretio, te osim jednog slabog pokušaja Henrika Mktarijana nismo videli ništa pred golom gostiju.

Rafael Leao je u 38. minutu ukrao loptu rivalima, a onda promašio i šutirao pored gola.

Minut kasnije videli smo konačno i sjajnu šansu za Inter, ali je udarac Edina Džeka maestralno zaustavio Majk Menjan. Do kraja poluvremena jedino vredno pomena bila je povreda jermenskog fudbalera, kojeg je zamenio Marcelo Brozović.

U drugom poluvremenu nismo videli apsolutno ništa do 74. minuta kada se sjajno snašao i pobedonosni gol postigao Lautaro Martinez.

Na kraju zaslužena pobeda Intera i odlazak u finale.

22:49h

Kraj meča, Inter je pobedio sa 1:0 i prošao u finale.

22:36h

78. minut - Moglo je da bude 2:0, ali Martinezov udarac brani Menjan.

22:32h

74. minut - GOOOOOL - Inter vodi sa 1:0. Lautaro Martinez postiže pogodak, Milan je sada pred eliminacijom.

Lautaro Martinez, Fikajo Tomori, FK Inter Milan, FK Milan, Liga šampiona
22:27h

69. minut - Polušansa za Milan, ali je sve predupredio Onana sigurnom i pravovremenom reakcijom.

22:24h

66. minut - Romelu Lukaku i Robin Gosens ulaze u igru, Edin Džeko i Ffederiko Dimarko izlaze iz igre.

Sandro Tonali, Nikolo Barela, FK Inter Milan, FK Milan, Liga šampiona
22:13h

56. minut - Malik Tijo dobija žuti karton.

22:09h

53. minut - Spor početak drugog dela igre, Milan bez ideje kako da dođe do gola.

22:06h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

21:48h

Poluvreme na Meaci, golova posle prvih 45 minuta nema.

21:43h

43. minut - Mktatijan zbog povrede napušta teren, menja ga Marcelo Brozović.

21:39h

39. minut - Ogromna prilika za Inter. Fantastična odbrana Majka Menjana sačuvala je Milan.

FK Inter Milan, FK Milan, Lautaro Martinez, Malik Tšau, Liga šampiona
21:37h

38. minut - Stopostotnu šansu propušta Rafael Leaoo posle solo-prodora.

21:23h

23. minut - Slab pokušaj Henrkika Mktarijana.

21:22h

20. minut - Osim šanse Dijaza nismo mnogo toga videli na Meaci. To svakako odgovara Interju, koji i dalje ima prednost iz prvog meča od 2:0.