NAJBOLJI BEZ PREMCA: Ajaks bez Tadića ne bi mogao da pobedi ni PRETPOSLEDNJI tim Eredizivije!
Dušan Tadić posle postignutog gola, Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

MAJSTOR

Fudbaleri Ajaksa teškom mukom savladali su pretposlednji Groningen u okviru 32. kola Eredivizije rezultatom 3:2.

Duel je trebalo da se odigra u subotu, ali je tada prekinut zbog divljanja domaćih navijača, pa je nastavljen u utorak.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić doneo je prednost gostima iz Amsterdama u 18. minutu sa bele tačke. Domaćin je do odlaska na odmor uspeo da izjednači preko rezerviste Florijana Krugera u 38. minutu.

Kopljanici su do novog vođstva stigli u 68. minutu kada je gol postigao Brajan Brobi. U 81. minutu bilo je 3:1 za Ajaks, a gol je na asistenciju Tadića postigao Žurijen Timber.

Groningen se nije predavao, pa je golom Larosa Duartea smanjio na 3:2 u 87. minutu. Do kraja meča promena nije bilo, pa su Amsterdamersi odneli sva tri boda.

Dušan Tadić izabran je i za igrača utakmice od strane navijača Ajaksa.

Ajaks se nalazi na poziciji tri i dva kola pre kraja ima pet bodova manje od drugoplasiranog PSV-a i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Sa druge strane, Groningen je već u prošlom kolu ispao iz lige prvi put posle 25 godina.

00:25

Auuuu, koliko u svetu cene kapitena Srbije: Dušan Tadić u odabranom drustvu u Dohi