REAL MADRID PO 20. PUT OSVOJIO KUP KRALJA! Osasuna nije mogla do senzacije, Rodrigo junak
Slavlje fudbalera Real Madrida sa peharom, Foto: Antonio Pozo / PRESSIN / imago sportfotodienst / Profimedia

AKO JE IKO SUMNJAO...

Rodrigo je bio dvostruki strelac

Objavljeno: 09:27h

Fudbaleri Real Madrida su u finalu Kupa kralja na "La Kartuhi" u Sevilji pobedili ekipu Osasune rezultatom 2:1.

Kraljevski klub je tako po 20. put u istoriji osvojio ovaj trofej.

Detalj sa utakmice Real Madrida i Osasune
Detalj sa utakmice Real Madrida i Osasunefoto: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Real je poveo u drugom minutu golom Rodriga, na asistenciju Vinisijusa Žuniora, a izjednačio je Lukas Toro u 58. minutu.

Pobedu Realu doneo je Rodrigo, svojim drugim golom na utakmici u 70. minutu.

Dvostruki strelac - Rodrigo
Dvostruki strelac - Rodrigofoto: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

To je 20. trofej u Kupu kralja za Real, a prvi od sezone 2013/2014, kada je ekipu, kao i sada, predvodio trener Karlo Anćeloti.

Osasuna do sada nije osvajala Kup, a večeras je igrala u drugom finalu u istoriji, posle sezone 2004/2005, kada je poražena od Betisa.

Fudbaler Reala Karim Benzema se po broju osvojenih trofeja sa klubom - 25, izjednačio sa Marselom i obojica su sada najtrofejniji igrači "kraljevskog" kluba.

Real će u utorak igrati na svom terenu protiv Mančester sitija, prvu polufinalnu utakmicu Lige šampiona.