ZVEZDA JEDVA PREŽIVELA: Borjan ponovo heroj, Napredak bio blizu senzacije! (VIDEO)

KUP SRBIJE, četvrtfinale

Objavljeno: 07:22h
Završeno
21:05h

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su u gostima posle boljeg izvođenja penala pobedili Napredak ukupnim rezultatom 4:2.

Posle regularnog dela meča rezultat je bio 0:0.

Zvezda je bila bolji rival na terenu, imala je čak 23 udarca ka golu protivnika, ali takvu igru nije uspela da kruniše golom.

U penal seriji strelci za Zvezdu bili su: Marko Rakonjac, Irakli Azarovi, Jovan Mijatović i Osman Bukari, dok su precizni sa "bele tačke" kod Napretka bili Marko Šarić i Marko Putinčanin.

Izmena: 01:52h
20:27h

PENALI:

PRVA SERIJA: 0:1 - Rakonjac, 1:1 - Šarić

DRUGA SERIJA: 1:2 - Azarov, 1:2 - Borjan brani udarac Kerkeza

TREĆA SERIJA: 1:2 - Petrić je odbranio šut Ivanića, 2:2 - Đeković šutira, Borjan ponovo sjajno brani

ČETVRTA SERIJA: 1:3 - Mijatović, 2:3 - Putičanin

PETA SERIJA: 2:4 - Bukari pogađa i završava penal seriju

Crvena zvezda se posle boljeg izvođenja penala plasirala u polufinale Kupa Srbije.

Izmena: 01:51h
20:25h

90+5 Kraj regularnog dela utakmice u Kruševcu. Nije bilo golova tako da će pobednika i ekipu koja ide u polufinale odlučiti penali.

20:18h

90' Drugo poluvreme produženo je pet minuta.

20:16h

88' Ivanić je raspalio po lopti i uzdrmao stativu Napretkovog gola.

19:51h

64' Sada su igrači Napretka pokušali. Kerkez je nakon prekida ugrozio goste. Bio je najviši u vazduhu, tukao glavom, ali nije bilo promene rezultata.

19:43h

55' Konačno i jedan pokušaj ekipe Napretka. Šarić je sa preko 40 metara uputio udarac ka golu Borjana, ali je lopta završila preko gola.

19:41h

53' Ređaju se šanse gostujućeg tima koji nikako ne uspeva da slomi otpor ekipe iz Kruševca.

19:41h

DRUGO POLUVREME:

46' Nastavljena je utakmica u Kruševcu.

19:20h

45+1' Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda je bila konkretniji tim, stvarala prilike, ali za sada nije uspela da probije odličan odbrandbeni bedem ekipe iz Kruševca.

19:13h

42' Katai je pokušao lob udarcem da savlada golmana Napretka, ali nije bilo promene rezultata.

19:08h

37' Katai je ponovo bio u glavnoj ulozi posle asistencije Rakonjca, ali je odlično odbranio golman Napretka.

Aleksandar Katai
Izmena: 01:28h
18:56h

25' Katai je lepo šutirao i pogodio stativu, ali i da je postigao gol on verovatno ne bi bio priznat jer je prethodno Mitrović igrao rukom.

18:50h

19' Šansa za Crvenu zvezdu, Rakonjac je šutirao glavom posle kornera, ali nije bilo promene rezultata.

18:37h

3' Prva šansa za Crvenu zvezdu, pokušao je Lazar Nikolić, ali je lopta završila pored gola.