ARSENAL PREKINUO SERIJU UTAKMICA BEZ POBEDE: Čelsi nastavio katastrofalan crni niz! (FOTO)
Detalj sa utakmice Arsenal - Čelsi, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

PREMIJER LIGA

Dvostruki strelac na meču bio je Martin Odegard

Objavljeno: 02:05h

Fudbaleri Arsenala savladali su Čelsi 3:1. Ono što je za Arsenal najvažnije je činjenica da je ekipa Mikela Artete prekinuta serija od četiri meča bez pobede.

Arsenal je silovito ušao u meč i to se isplatilo već u 18. minutu. Videli smo lepo građenu igru, sjajnu asistenciju Granita Džake i fantastičan gol pod prečuku Martina Edegora.

Prošlo je pola sata igre, nekoliko propuštenih napada Arsenala, ali onda još jedan dobar timski gol domaćih. I ponovo kombinacija Džaka - Edegor za 2:0.

Ni tri minuta nisu prošla, a mrežu Čelsija zatresao je i Gabrijel Žesus.

Gosti su postigli gol u 65. minutu. Mateo Kovačić je bio u ulozi asistenta, a Noni Madeke je pogodio za 3:1.

Ova pobeda vratila je Mikela Artetu i njegov tim na prvo mesto na tabeli. Arsenal sada ima dva boda više od Mančester sitija, ali i dva meča više. Čelsi je 12. na tabeli sa svega 39 bodova nakon četvrtog vezanog poraza u ligi i sedmog u nizu bez pobede u Premijer ligi.