BRAJTON DAO ŠEST GOLOVA VULVSIMA! Sedam komada u Londonu, preokret Brentforda (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Brajtona, Foto: Grant Winter / imago sportfotodienst / Profimedia

PREMIJER LIGA, 34. KOLO

Luka Milivojević ušao u 90. minutu

Fudbaleri Brajtona ne odustaju tako lako od Evrope, ali ni od četvrtog mesta i plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

"Galebovi" su na svom Ameksu pobedili Vulverhempton sa 6:0 u 34. kolu Premijer lige i sada su osmi sa 52 boda, ali imaju sedam utakmica do kraja.

Izabranici Roberta de Zerbija slavili su uz po dva gola Deniza Undava (6. i 66. minut), Paskala Grosa (13. i 26.) i Danija Velbeka (39. i 48.).

Brentford je slavio posle preokreta protiv Notingem Foresta u Londonu sa 2:1, a "šumari" su poveli u nadoknadi prvog poluvremena preko Danila.

Roberto de Zerbi posle utakmice Brajtona i Vulverhemptona
Roberto de Zerbi posle utakmice Brajtona i Vulverhemptonafoto: James Marsh / Shutterstock Editorial / Profimedia

"Pčelice" su u 82. minutu na krilima Tonija, dok je u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena delirijum izazvao Džoš Da Silva.

U prvom meču dana, prestonica Velike Britanije "gorela" je zbog meča u kojem je Kristal palas savladao Vest Hem sa 4:3.

Pet pogodaka videli smo u prvih 35 minuta, a "čekićari" su poveli preko Součeka u devetom minutu, a potom primili tri gola u narednih 20 minuta.

Redom su precizni bili Aju u 15, Zaha u 20. i Šlup u 30. minutu, a do kraja prvog poluvremena smanjio je Antonio pet minuta kasnije.

Eze je povisio u 66. minutu iz penala, a smanjio je Aguerd u 72. minutu.

Luka Milivojević ušao je u 90. minutu kod domaćina.