ALEGRI PONIZIO VLAHOVIĆA, JUVENTUS IZGUBIO: Napoli ŠOKIRAO Staru damu u nadoknadi vremena!
Dušan Vlahović, Foto: Marco Canoniero / Shutterstock Editorial / Profimedia

DERBI

Fudbaleri Napolija savladali su Juventus u Torinu rezultatom 1:0 u okviru 31. kola Serije A.

Napolitanci su sa nova tri boda stigli nadomak do osvajanja prvog Skudeta posle 33 godine.

Sa druge strane, Stara dama ostaje na trećem mestu i čeka je velika borba za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Masimilijano Alegri je od starta na teren poslao Filipa Kostića, dok je Dušan Vlahović meč počeo sa klupe.

U prvom poluvremenu videli smo jako malo od obe ekipe. Napoli je imao veći posed lopte, ali nije uspevao da stvara šanse, baš kao i njegov rival.

Gosti su u nastavku meča bili dosta konkretniji, a najviše je pretio Viktor Osimen.

On je prvo u 70. minutu pogodio stativu, a nedugo posle je šutirao i preko gola.

Juventus je pravo niotkuda u 82. minutu stigao do gola. Sjajnu kontru napravili su domaći fudbaleri, a go je postigao Anhel di Marija.

Uzalud su slavili fudbaleri Juventusa
Uzalud su slavili fudbaleri Juventusafoto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Ipak, nakon dugog proveravanja snimka, pogodak je poništen zbog faula u začetku akcije.

Masimilijano Alegri je maltene ponizio Dušana Vlahovića i ubacio ga u igru tek u 90. minutu.

Samo minut kasnije srpski napadač je postigao gol, ali je on poništen jer je lopta napustila igru pre nego što ga je uposlio Federiko Kijeza.

Napoli u trećem minutu nadoknade stiže do velike pobede, Eljif Elmas je poslao loptu na drugu stativu, a na pravom mestu bio je Đakomo Raspadori koji je postigao gol za konačnih 1:0.

Posle ove pobede Napoli ima 17 bodova prednosti u odnosu na Lacio i sada je nadomak situacije da i matematički osigura titulu. Do kraja je u Italiji ostalo još sedam kola, a Napoli bi već u narednom kolu mogao i matematički da obezbedi titulu ukoliko pobedi Salernitanu na svom terenu, a Lacio ne pobedi Inter na gostovanju.