REAL ODRADIO VELIKI POSAO: Anćeloti nadmudrio Lamparda - ništa nije gotovo u italijanskom derbiju
Real - Čelsi, Foto: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

četvrtfinale lige šampiona

Objavljeno: 23:29h
Završeno
22:59h

Fudbaleri Real Madrida su savladali Čelsi sa 2:0 na "Santjago Bernabeu", u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Strelci su bili Karim Benzema u 22. minutu i Asensio u 74.

U istom terminu su igrali Milan i Napoli, a "rosoneri" su slavili sa 1:0 na "San Siru". Strelac jedinog gola je bio Benaser u 40. minutu.

Osim nekoliko dobrih minuta "plavaca" na startu, Real Madrid je dominirao tokom čitavog meča, a posao je dodatno olakšao crveni karton koji je dobio Čilvel u 59. minutu.

FK Real Madrid, FK Čelsi, Liga šampiona

Domaći su poveli preko Karima Benzeme u 22. minutu, prethodno je šutirao Vinisijus, da bi se lopta odbila do neprikosnovenog Francuza.

Konačan rezultat postavio je Marko Asensio u 74. minut, pošto je nakon pasa Vinisijusa, uputio sjajan udarac sa ivice šesnaesterca. Čelsi je u tim momentima nakon crvenog kartona bio potpuno nemoćan.

Revanš meč igra se u Londonu 18. aprila.

Italijanski derbi je opravdao očekivanja, ali daleko od toga da je sve gotovo.

Napoli je mnogo bolje ušao u meč, ali u nekim mometim im je jednostavno falilo više sreće.

Milan je pripretio u finišu prvog poluvremena, i to se isplatilo.

Milan - Napoli
Milan - Napolifoto: Tiziano Ballabio/LiveMedia / ipa / PA Images / Profimedia

U 40. minutu Benaser se sjajno snašao posle pasa Leaa i doneo velikih 1:0 svom timu. Umalo se na poluvreme otišlo sa 2:0, ali je Kjer pogodio samo prečku.

Na startu drugog dela igre, pogađa i Napoli prečku, ali nesmotren potez Angisa u 75. minutu je verovatno koštao goste šansi za izjednačenje.

Igrali su 20 minuta sa igračem manje, ali, ništa još nije gotovo.

Revanš se igra u Napulju 18. aprila.

22:57h

Kraj oba meča, pobede Reala i Milana.

22:49h

90. minut - Pet minuta nadoknade u Madridu.

22:36h

74. minut - Crveni karton za Angisa, tačnije drugi žuti! Sada će biti teško Napoliju da dođe do izjednačenja!

22:32h

74. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Real Madrid vodi 2:0, stelac je Asensio!

22:27h

69. minut - Opao je tempo u Milanu, posle prečke Napolija u 50. minutu ništa konkretno se nije desilo...

22:17h

59. minut - Direktan crveni karton za Čilvela! Oborio je Rodriga na zemlju i potpuno zasluženo isključen

22:05h

46. minut - Počela su druga poluvremena!

22:02h

Gotova su prva poluvremena! Real vodi protiv Čelsija sa 1:0, a identičnim rezultatom vod Milan protiv Napolija.

21:47h

47. minut - Kjer je nadoknadi umalo doneo 2:0 Milanu posle centaršuta! Napolitanci su imali dosta sreće.

21:46h

43. minut - Novi pokušaj Reala, Valverde je pokušao, ali na pravom mestu golman Čelsija.

21:42h

40. minut - GOOOOOOOOOOOL! Milan vodi posle gola Benasera!

21:37h

25. minut - Zapretio je i Milan preko Leaa, bila je to velika šansa za domaće.

21:24h

23. minut - Kakva odbrana Kurtoe! Umalo da Čelsi dođe do izjednačenja odmah u narednom napadu, ali Sterlingu je gol "skinuo" neverovatni Belgijanac.

21:23h

21. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ko će drugi, strelac je Karim Benzema! Karvahal do Vinisijusa koji sjajno upošljava neverovatnog Benzemu!