KRISTAL PALAS DEMOLIRAO LIDS! Ludnica u drugom poluvremenu
Fudbaleri Kristal Palasa, Foto: Nigel French / PA Images / Profimedia

30. kolo premijer lige!

Kristal Palas je upisao osmu pobedu od početka šampionata

Objavljeno: 17:23h

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su na gostujućem terenu ekipu Lidsa sa 5:1, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Patrik Bamford je u 21. minutu doneo vođstvo Lidsu, ali je Kristal Palas u nastavku meča preokrenuo rezultat.

Prvo je Mark Gehi u prvom minutu nadoknade vremena izjednačio na 1:1, a potom su pobedu Kristal Palasu doneli Džordan Aju golovima u 53. i 77. minutu, Ebereči Eze u 55. i Odson Eduar u 69. minutu.

Kristal Palas je upisao osmu pobedu od početka šampionata, drugu u nizu i trenutno je 12. na tabeli sa 33 boda, dok je Lids na 16. poziciji sa 29 bodova, dva više od zone ispadanja.

Fudbaleri Kristal Palasa će u narednom kolu Premijer lige gostovati Sautemptonu, dok će Lids dočekati Liverpul.