Čelsi - Liverpul, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga!

Bez pobednika na "Stamford bridžu"

Objavljeno: 23:13h

Fudbaleri Brajtona pobedili su Bornmut rezultatom 2:0, dok su remi bez golova odigrali Čelsi i Liverpul u odloženom meču 7. kola Premijer lige.

Brajton je savladao Bornmut na gostovanju zahvaljujući pogotku Evana Fergusona koji je u 28. minutu na asistenciju Mitome zatresao mrežu rivala.

Za konačnih 2:0 postarao se Hulio Ensisko u 91. minutu.

Na "Stamford bridžu" je viđen remi bez golova, a Čelsi i Liverpul se nisu proslavili.

"Redsi" ne znaju za pobedu već tri utakmice u nizu pošto su remizirali nakon dva uzastopna poraza od Bornmuta i Mančester sitija, a krajem februara su imali remi bez golova i sa Kristal Palasom.

Čelsi je takođe u lošoj situaciji, ovo im je četvrta od poslednjih šest utakmica kako nisu pobedili. Tačnije pobedili su Lids i Lester u tom periodu, a remizirali sa Evertonom i sada sa Liverpulom i na tabeli su iza Fulama.

Kada pogledamo statistiku, videćemo da je Čelsi imao više šuteva (11 naspram 7), ali je manje udaraca uputio u okvir gola (3 naspram 4).

U ostalim mečevima videli smo pobedu Lidsa nad Notingem Forestom od 2:1. Strelci su bili Herison i Sinistera, odnosno Orel Mangala za Notingem koji ih je u 12. minutu i doveo do vođstva.

Takođe, Aston Vila je kao gost pobedila Lester rezultatom 2:1.

Svi rezultati:

Bornmut - Brajton 0:2 (0:1) Lids - Notingem Forest 2:1 (2:1) Lester - Aston Vila 1:2 (1:1) Čelsi - Liverpul 0:0