UNION BERLIN PONOVO U BORBI ZA TITULU! Majnc se gostio u Lajpcigu, Leverkuzen rutinski protiv Šalkea (FOTO)
Slavlje igrača Union Berlina, Foto: Uwe Koch/Eibner-Pressefoto / imago sportfotodienst / Profimedia

BUNDESLIGA, 26. KOLO

Remiji Frajburga i Herte i Volfsburga i Augzburga

Fudbaleri Union Berlina pobedili su danas na svom terenu ekipu Štutgarta sa 3:0, u utakmici 26. kola nemačke Bundeslige.

Posle 0:0 u prvih 45 minuta, tim iz Berlina je nakon šest minuta igre u nastavku stigao do vođstva pogotkom Šeralda Bekera.

Slavlje fudbalera Union Berlina sa navijačima
Slavlje fudbalera Union Berlina sa navijačimafoto: Matthias Koch / imago sportfotodienst / Profimedia

Na 2:0 povisio je Kevin Behrens u 65. minutu, a konačan rezultat je tri minuta kasnije autogolom postavio Genki Haraguči.

Ekipa Union Berlina je upisala 15. pobedu od početka šampionata i treća je na tabeli sa 51. bodom, dok je Štutgart poslednji sa 20 bodova.

Detalj sa utakmice Union Berlina i Štutgarta
Detalj sa utakmice Union Berlina i Štutgartafoto: Uwe Koch/Eibner-Pressefoto / imago sportfotodienst / Profimedia

Union Berlin sada ima četiri boda više od četvoroplasiranog Frajburga koji je danas na svom terenu odigrao 1:1 sa Hertom.

Vinćenco Grifo je u 52. minutu pogodio za prednost Frajburga, dok je bod Herti doneo Džesik Ngankam u 77. minutu.

Detalj sa utakmice Frajburga i berlinske Herte
Detalj sa utakmice Frajburga i berlinske Hertefoto: Blatterspiel / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Majnca su u gostima slavili protiv Lajpciga sa 3:0, a strelci su bili Markus Ingvartsen u devetom, Ludovik Ažork u 57. i Dominik Kor u 67. minutu.

Majnc je sada osmi na tabeli sa 40 bodova, dok je Lajpcig peti sa pet bodova više.

Detalj sa utakmice Majnca i Lajpciga
Detalj sa utakmice Majnca i Lajpcigafoto: Eibner-Pressefoto/Bert Harzer / imago sportfotodienst / Profimedia

Isti broj bodova kao Majnc ima i sedmoplasirani Bajer Leverkuzen koji je u gostima bio bolji od Šalkea sa 3:0, dok su Volfsburg i Augzburg odigrali nerešeno 2:2.