ARSENAL HITA KA TITULI! Lids potučen do kolena, Mitrovićev Fulam dozvolio PREOKRET!
Fudbaleri Arsenala, Foto: Adam Davy / PA Images / Profimedia

29. KOLO PREMIJER LIGE

Zanimljivo popodne širom terena u Engleskom

Objavljeno: 18:25h

Fudbaleri Arsenala su u dobrom ritmu nastavili put ka tituli, pošto su ubedljivo savladali ekipu Lidsa sa 4:1, u okviru 29 kola Premijer lige.

Fulam je dozvoli preokret Bornmutu i poražen sa 2:1, identičnim rezultatom je Kristal Palas nadigrao Lester, dok je u prostala dva meča ovog popodneva viđena podela bodova.

Tobdžije su povele u 35. minutu kada je precizan sa bele tačke bio je Gabrijel Žezus za vođstvo domaćih od 1:0.

Na startu drugog poluvremena Vajt duplirta prednost domaćih, da bi samo osam minuta kasnije Gabrijel Žezus na asistenciju Trosarda pogodio za velikih 3:0.

Lids je do kraja uspeo da ublaži poraz pogotkom Kristensena sa velike udaljenosti, ali je konačan rezultat postavio Granit Džaka u 85. minutu.

Aleksandar Mitrović nije bio u sastavu protiv Bornmuta zbog suspenzije nakon isključenja na meču sa Mančester junajtedom.

Fulam je poveo u 16. minutu meča posle sjajne akcije koju je golom krunisao Pereira.

Markus Tavernije prelepim golom u 50 minutu doneo izjednačenje Bornmutu.

Tavernije je imao i veoma važnu ulogu u akciji kod drugog gola domaćih u 79. minutu kada je Solanki savladao golmana Lenoa i doneo preokret Bornmutu - 2:1.