KAMP NOU PODRHTAVAO: Barselona posle PREOKRETA bacila Real na kolena i stigla na korak od titule! (VIDEO)
Frenk Kesi slavi pobedonosni pogodak sa Feranom Toresom, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

SPEKTAKL

Katalonci su ovim trijumfom napravili džinovski korak ka osvajanju šampionske titule

Objavljeno: 23:09h

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrid rezultatom 2:1 u El Klasiku u okviru 26. kola Primere.

Katalonci su ovim trijumfom napravili džinovski korak ka osvajanju šampionske titule, pošto 12 kola pre kraja imaju isto toliko bodova više od najvećeg rivala.

Barselona je bila dosta bolja na startu meča, a veliku priliku imala je već u 5. minutu kada je Rafinja šutirao, a Tibo Kurtoa odbranio.

Real se oslobodio pritiska i stigao do vođstva već u 9. minutu i to uz dosta sreće. Vinisijus je centirao sa leve strane, a Arauho uz puno nesrećnih okolnosti glavom matirao Ter Štegena gotovo iz mrtvog ugla.

Primljeni gol je poljulao Barselonu, koja je na sledeću šansu čekala 24. minuta kada je Andreas Kristensen loše zahvatio loptu glavom. Danac je pripretio petom i pet minuta kasnije, ali ponovo nije bio precizan.

Domaćin je u ovim trenucima gospodario terenom, a Kurtoa je na mukama bio u 34. minutu kada je morao da interveniše prilikom još jednog pokušaja Rafinje.

Sjajnom reakcijom Pjer Kunde je spasao Barselonu u 44. minutu, a već u narednom Ćavijevi izabranici stižu do 1:1.

Serđi Roberto se najbolje snašao u šesnaestercu rivala i konačno savladao Kurtou.

Na startu drugog dela igre videli smo po jednu priliku na obe strane.

Kako se meč bližio kraju, Real je igrao sve rizičnije, dok se Barselona opredelila da čuva bod.

Takva igra se isplatila Karlu Anćelotiju, pošto je Marko Asensio u 81. minutu postigao gol, ali ga je VAR nakon duge provere poništio zbog ofsajda u kojem se našao igrač kraljevskog kluba.

Gol je poništen, a napadi Reala su se pojačali u poslednjih 10-ak minuta. Nije uspeo da dođe do pobedonosnog gola, ali jeste Barselona u drugom minutu nadoknade.

Strelac je bio Frank Kesi posle asistencije Alehandra Baldea i time je praktično rešena šampionska trka ove sezone u Španiji.

Do kraj nije bilo novih promena, pa su Katalonci stigli do najvažnije pobede u sezoni.