DAO GOL PA POCRVENEO: Mitrović imao svoj šou protiv Mančester junajteda! (FOTO)
Aleksandar Mitrović postiže gol za Fulam protiv Mančester junajteda, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

FA KUP, ČETVTRFINALE

Popularni Mitrogol je u 50. minutu doneo prednost svom timu, ali je Fulam na kraju poražen 3:1

Objavljeno: 19:31h

Srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je gol protiv Mančester junajteda u meču četvrtfinala FA kupa.

Popularni Mitrogol je u 50. minutu doneo prednost Fulamu od 1:0.

Posle kornera sa desne strane, Diop je sa prve prebacio loptu ka drugoj stativi, a pred golom se našao Mitrović i zatresao mrežu.

Nakon što je postigao pogodak, Aleksandar Mitrović je dobio i crveni karton.

Aleksandar Mitrović

U jednoj situaciji desilo se potpuno pomračenje Fulama i sve što su do tada uradili, palo je u vodu od momenta kada je Vilijan rukom sprečio Sanča da postigne gol. VAR je potvrdio da je to penal, a sudija se odlučio i za crveni karton za Brazilca.

Na to je prvi odreagovao Aleksandar Mitrović, veoma burno i odgurnuo je sudiju. Zbog toga je i on isključen istog momenta, a koji sekund kasnije i menadžer Fulama Marko Silva.

Dakle, tri isključenja i penal u istoj situaciji doneli su potpuni preokret, posebno jer je nakon gola Bruna sa "bele tačke" samo dva minuta kasnije Marsel Sabicer sa dva igrača više doneo 2:1 Junajtedu.

Brojčanu prednost Junajted je nastavio da korist, pa je treći put zatresao mrežu Fulama u sudijskoj nadoknadi, kada je Fred našao Bruna Fernandeša, a ovaj rutinski pogodio za konačnih 3:1.