SAMOUBISTVO TOTENHEMA: Pevci ispustili dva gola prednosti, koštala ih diskutabilna odluka sudije!
Hari Kejn, Foto: Sean Ryan/IPS / Shutterstock Editorial / Profimedia

NEVEROVATNO

Objavljeno: 18:17h

Od 16 časova odigrana su četiri meča 28. kola Premijer lige.

Fudbaleri Totenhema ponovo su razočarali svoje navijače, pošto su na gostovanju najgorem timu lige Sautemptonu odigrali samo 3:3, iako su vodili sa dva gola razlike.

Sparsi su poveli prvencem Pedra Pora u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Hjon-Min Son sjajno je pronašao Španca, a ovaj je zakucao loptu u mrežu Sautemptona.

Odmah na startu drugog dela igre, posle manje od pedeset sekundi, Sautempton poravnana pogotkom Čea Adamsa.

Uspeo je brzo gost iz Severnog Londona da se oporavi od ovoga, pa je ponovo poveo u 65. minutu. Dejan Kuluševski je prelepo centrirao, a Hari Kejn glavom savladao Bazunua.

Deset minuta kasnije prvi gol u dresu Pevaca postiže i Ivan Perišić, pa su 15 minuta pre kraja izabranici Antonija Kontea poveli sa 3:1.

Činilo se da će to biti dovoljno za pobedu, ali domaćin se nije predavao. Samo dva minuta kasnije Tio Volkot postiže gol za 3:2.

Branio se Totenhem, a Sautempton nikako nije mogao do trećeg gola. Ipak, onda je na scenu stupio Sajmon Kuper koji je dosudio krajnje diskutabilan penal za domaćina, u trećem minutu nadoknade iskoristio ga je Džejms Vord Prauz.

Na kraju podela bodova i veliki udarac za Totenhem, kojeg čeka grčevita borba za plasman u Ligu šampiona.

U preostalim mečevima Brentford i Lester odigrali su 1:1, Aston Vila je na svom terenu deklasirala Bornmut sa 3:0, dok je Lids napravio džinovski korak ka opstanku pobedom nad Vulverhemptonom u gostima od 4:2.

Od 18:30 na programu je duel Čelsija i Evertona.