Pre svega, antikapitalizam: Augzburg odigrao za komšije! (VIDEO)

Bundesliga, 23. kolo!

Lajpcig je ostao na drugom mestu i sada ima četiri boda manje od lidera Bajerna i devet više od Borusije Dortmund
Objavljeno: 22:53h

Fudbaleri Augzburga i Lajpciga odigrali su večeras 2:2 u prvoj utakmici 23. kola Bundeslige.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Augzburg je poveo lepim golom Konstantinosa Stafilidisa sa oko 25 metara u 19. minutu. Lajpcig je izjednačio šest minuta kasnije, kada je Nabi Keita u kontranapadu proigramo najboljeg strelca ekipe Tima Vernera, koji je pokupio loptu u šesnaestercu i mirno smestio loptu u mrežu.

Lajpcig je poveo 2:1 u 52. minutu, kada je Marvin Komper posle kornera glavom smestio loptu u mrežu. Ni to vođstvo nije dugo trajalo, pošto je Augzburg izjednačio u 60. minutu, kada je Martin Hingereger postigao gol za 2:2.

Lajpcig je ostao na drugom mestu i sada ima četiri boda manje od lidera Bajerna i devet više od Borusije Dortmund, ali oba ta kluba imaju po meč manje. Augzburg je 12. sa 28 bodova, osam više od timova iz opasne zone.

Inače, navijači Augzburga imali su veoma interesantnu šetalicu, koju možete da vidite na naslovnoj fotografiji za ovaj tekst.