GRUJIĆ POGODIO PREČKU PA PLAKAO: Inter sačuvao prednost i prošao u četvrtfinale! (FOTO)
Detalj sa utakmice Porto - Inter, Foto: MIGUEL RIOPA / AFP / Profimedia

BEZ GOLOVA

Tim iz Milana uspeo je da izdrži pritisak Porta i plasira se među osam najboljih u Evropi

Objavljeno: 02:07h

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Italijanski tim izdržao je sve napade Porta i na kraju posle nerešenog rezultata u revanšu 0:0 prošao u dalji tok takmičenja. Izuzetno se istakao u prvom poluvremenu golman Intera Andre Onana koji je u tom delu susreta imao dve odlične odbrane. Prvo je zaustavio udarac Uribea u trećem minutu, da bi u 16. minutu ’’skinuo’’ udarac Estakija. Još jednu dobru priliku imao je Porto u 40. minutu. Evanilson je gađao iz izgledne pozicije, ali je bio izblokiran i Porto je opet propustio šansu da pobede.

Drugo poluvreme bilo je veoma loše. Porto je napadao bezuspešno, a na kraju viđena su velika uzbuđenja jer je domaći tim pogodio stativu i prečku u 95. minutu. Taremi je prvp pogodio stativu, a odmah nakon toga prečku srpski internacionalac Marko Grujić. Na kraju je ostalo 0:0 tako da se ekipa Simonea Inzagija plasirala u četvrtfinale Lige šampiona.