LACIO URADIO ŠTO NIKO NIJE MOGAO - VOLEJ VESINA UTIŠAO NAPULJ: Sergej zamalo dao gol iz slobodnjaka! (VIDEO)
Matijas Vesino slavi gol, Foto: EPA/Cesare Abbate

serija a, 25. kolo

Mauricio Sari je doktorski stopirao svoj bivši klub

Napoli je kod kuće poražen od Lacija minimlanim rezultatom 0:1 (0:0), u 25. kolu Serije A.

Klub iz Napulja je ostao ubedljiv lider italijanskog prvenstva, ali je doživeo prvi poraz u istom. Uz to, prvi put posle godinu i po dana nisu dali gol na svom stadionu, koji se od prošle godien zove "Dijego Maradona".

Lacio, koji sa klupe predvodi bivši trener Napolija Mauricio Sari, još jednom je pokazao da ima najbolju odbranu u ligi i limitirao je Napoli na samo jednu šansu, u 79. minutu kada je Osimen pogodio prečku, a Provedel potom odbranio šut Di Lorenca na odbitak.

Gol odluke psotigao je vezista Rimljana Matijas Vesino, odličnim volej udarcem sa 23 metra, u 67. minutu.

Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč za Lacio, a u samom finišu je iz slobodnog udarca pogodio mesto gde se spajaju prečka i leva stativa.

Lacio je sada drugi sa 48 bodova, 17 manje od Napolija, ali i utakmicom više od rivala iza.