KRALJEVSKI PREOKRET REALA NA ENFILDU! Prvak Evrope gubio 2:0, a onda PETARDA (VIDEO)
Slavlje fudbalera Real Madrida, Foto: EPA/Peter Powell

OSMINA FINALA LŠ

Madriđani imali minus od dva pogotka posle 14 minuta, a potom izjednačili do poluvremena i preuzeli dominaciju u drugom poluvremenu

Objavljeno: 23:50h
Veljko Petrović

Ludnica, spektakl, definicija fudbala, utakmica za sve koji vole igru na dva gola sa 22 igrača na terenu... Sve je to bio susret Liverpula i Real Madrida.

U prvom meču osmine finala Lige šampiona, aktuelni prvak Evrope pobedio je vicešampiona kontinenta sa 5:2, iako je posle 14 minuta gubio 2:0!

"Redsi" su poveli u četvrtom minutu preko Darvina Nunjeza, a deset minuta kasnije Mohamed Salah iskoristio je kiks Tiba Kurtoe.

Vinisijus Žunior smanjio je u 21. minutu na asistenciju Karima Benzeme.

U 36. minutu greška Alisona i usledilo je izjednačenje Vinisijusa Žuniora, a u drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim.

Već 48. minutu preokret kada je Luka Modrić izveo skraćeni korner i praktčno pogodio u glavu Edera Militaa koji je snažo zatresao mrežu.

Sedam minuta kasnije kapiten Karim Benzema uz odbitak uspeva da savlada Alisona Bekera.

U 67. minutu postavljen je konačan rezultat, a drugi put se upisao kapiten Karim Benzema.

U domaćem timu Stefan Bajčetić počeo je od prvog minuta i izašao je pet minuta pred kraj kada ga je zamenio Harvi Eliot.