ARSENAL IZDRŽAO JEDNO POLUVREME PROTIV MOĆNOG SITIJA! Građani ponovo na čelu Premijer lige
Asenal - Siti, Foto: EPA-EFE/Daniel Hambury

sjajan meč!

Arsenal prepustio prvu poziciju Sitiju

Objavljeno: 22:40h

Fudbaleri Arsenala su dočekali ekipu Mančester sitija u zaostaloj utakmici 12. kola Premijer lige i nisu uspeli da odbrane domaći teren, pošto su poraženi sa 3:1.

Bio je to direktan okršaj dva najbolje plasirana tima u ligi, a velika tri boda i vodeća pozicija idu "građanima".

Vodila se žestoka borba od samog starta, a gosti su poveli u 24. minutu posle neverovatne greške Tomijasua koju je iskoristio De Brujne.

Izjednačenje je došlo sa "bele tačke" u finišu prvog poluvremena, a odgovornost je preuzeo Bukajo Saka.

Činjenica je da je ovo bilo zasluženo izjednačenje, pošto su fudbaleri Arsenala imali neke izgledne šanse, pre svega se pamti Nketijeva šansa iz prvog poluvremena koja nije pretvorena u gol. Međutim, u drugom poluvremenu se odnos snaga promenio.

Džek Griliš je novo vođstvo Sitiju doneo sredinom drugog poluvremena, kada je nakon sjajne akcije lopta došla upravo do Griliša koji šutira.

Potom su izabranici Pepa Gvardiole zaigrali još lepši fudbal, a nova nagrada je stigla u 82. minutu. Kevin de Brujne asistira Erlingu Halandu koji nije imao težak posao i zatresao mrežu Arsenala, 3:1.