GOLEADA I TRIJUMF ZVEZDE ZA KRAJ PRIPREMA: Vigo skrivio penal pa usledio preokret crveno-belih (FOTO/VIDEO)
Stefan Leković, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

pozitivna generalna proba

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Austriju Luštenau 3:2 (1:1) u generalnoj probi pred nastavak sezone.

Crveno-beli su u meču punom oscilacija preokrenuli rezultat, pa ispustili vođstvo i na kraju slavili nakon greške rivala.

Strelci za Zvezdu su bili Kings Kangva, Stefan Leković i Stefan Mitrović.

Austrijanci su poveli 1:0 u 25. minutu, golom Žadalija Dijabija iz penala koji je skrivio novajlija u Zvezdinom timu, Argentinac Aleks Vigo.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Nakon nekoliko sjajnih prilika, Zvezda stiže do izjednačenja 1:1 krajem prvog poluvremena, golom Kingsa Kangve.

Već u drugom minutu drugog poluvremena Zvezda preokreće rezultat na 2:1 – Stefan Leković pogađa glavom sa pet metara nakon centaršuta Gelora Kange sa desne strane.

Nije prošlo ni desetak minuta, a Austrija je izjednačila na 2:2 – Hakim Genuče realizuje sjajnu kontru Austrijanaca.

Deset minuta pre kraja Zvezda stiže do novog vođstva. Nakon ukradene lopte na sredini terena, Stefan Mitrović je izašao sam ispred golmana i zakucao fudbal pod prečku – 3:2.

To se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Crvena zvezda - Austrija Luštenau 3:2 (1:1)

Stadion: "SC Kalista", Antalija, Turska.

Strelci: Kangva u 40, Leković u 47. i Mitrović u 81 minutu za Crvenu zvezdu, a Dijabi u 26. (iz jedanaesterca) i Genuš u 53. minutu za Austriju.

Crvena zvezda: Vasiljević, Vigo (od 46. L. Nikolić), Leković, Pankov (od 65. Milunović), Srnić, Sanogo (od 68. Mijailović), V. Nikolić (od 68. Motika), Kangva (od 46. Kanga), Prucev (od 65. Mitrović), Katai (od 46. Mituljikić), Ibrahim (od 65. Mijatović).

Zvezda je na pripremama do sada zabeležila pet pobeda – Lehija, Nefči, Koper, Dinamo Tbilisi, Austrija Luštenau i jedan poraz – Ludogorec (3:2).

Na startu prolećnog dela sezone u Superligi Srbije crveno-beli dočekuju Vojvodinu 4. februara.