ZVEZDINO KASNO BUĐENJE I PRVI PORAZ! Vigo pogodio na debiju, Ludogorec dao tri gola za 36 minuta (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Ludogoreca, Foto: FK Crvena zvezda

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Osim Argentinca, strelac za crveno-bele bio je i Mirko Ivanić

Objavljeno: 17:53h

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz na pripremama u Turskoj pošto su izgubili od Ludogoreca sa 3:2, a na poluvremenu je bilo 3:0.

Šampion Bugarske poveo je u devetom minutu kada je Bernard Tekpeti prišao po desnoj strani, a lopta je završila u kaznenom gde je Igor Tijago poslao u gol.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu crveno-beli imali su u 19. minutu kada je Osman Bukari iz očiglednog centaršuta pogodio stativu.

Pretili su "zeleni" u 20. minutu preko Pjotrovskog i tri mninuta kasnije na krilima Jankova, ali je Milan Borjan oba puta bio siguran.

1 / 6 Foto: FK Crvena zvezda

U 25. minutu probudio se prvak Srbije kada je posle centaršuta Srđana Mijailovića sa desne strane, prečku pogodio Stefan Mitrović.

U 34. minutu Milan Borjan ponovo je savladan pošto nije zaustavio "bombu" Bernarda Tekpetija koji je prošao kao munja po levoj strani.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Ludogoreca
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Ludogorecafoto: FK Crvena zvezda

Samo dva minuta kasnije kapiten vadi loptu iz mreže po treći put, a egzekutor je kao u prvom navratu Igor Tijago.

Po desnom boku prošao je Kiril Despodov, poslao centaršut po zemlji, a 21-jednogodišnji Brazilac bio je neumoljiv.

Tim sa Marakane došao je do pogotka u 76. minutu kada je Ibrahim Mustafa centrirao, a Mirko Ivanić sa ivice kaznenog prostora savladao Simona Slugu.

Najbolji mogući debi imao je desni bek Aleks Vigo koji je došao do prvenca u 90. minutu, a Argentinac je na poluvremenu zamenio Lazara Nikolića.