OKREĆE SE KOLO SREĆE: Totenhem vodio 2:0, a onda je usledila goleada Sitija - Marez KLJUČNI čovek
Fudbaleri Sitija, Foto: EPA/Adam Vaughan

premijer liga!

Sjajan meč na Etihadu

Objavljeno: 23:19h

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Totenhem rezultatom 4:2 u zaostalom meču sedmog kola Premijer lige.

Mreže mirovale sve do 45. minuta, a prvom golu je kumovala greška Edersona, a znalački ju je iskoristi Kuluševski koji dovodi goste u prednost.

Samo dva minuta kasnije Emerson donosi Totenhemu 0:2 i baca "građane" u totalni nokdaun.

Međutim, u drugom poluvremenu se sve okrenulo u korist Sitija.

Alvarez trese mrežu već u 51. minurtu posle dosta sreće, a dva minuta kasnije upisao se i Erling Haland koji je poravnao rezultat.

To je bio njegov 22. gol u Premijer ligi ove sezone i niko pod trenerskom palicom Pepa Gvardile nije postigao više od njega u Premijer ligi.

Plesao je po terenu Rijad Marez i učestvovao kod oba gola, a onda i sam postigao još dva. Alžirac je najpre iskoristio lošu procenu Perišića nakon pasa Rodrija i probija po desnoj strani odakle postiže pogodak za potpunio preokret.

Na kraju je pred nadoknadu iskoristio još jednu grešku protivničke odbrane i postavio konačan rezultat meča.