MITROVIĆEV HITAC SRUŠIO LESTER! Bez pobednika u derbiju Arsenala i Njukasla, Brajton unišio Everton (VIDEO/FOTO)
Aleksandar Mitrović slavi gol protiv Lestera, Foto: Graham Wilson / Actionplus / Profimedia

premijer liga, 19. kolo

Fulamu dovoljan Aleksandarov gol za pobedu, remi "tobdžija" i "svraka", "galebovi" samleli "karamele" za šest minuta

U tri utakmice 19. kola Premijer lige koje su počele od 20.45 videli smo dve pobede gostiju i remi u derbiju runde.

Naravno, sve navijače iz Srbije najviše je zaintesovala utakmica Lestera i Fulama na King Pauer stadionu, a gol je dao Aleksandar Mitrović.

Aleksandar Mitrović slavi gol protiv Lestera
Aleksandar Mitrović slavi gol protiv Lesterafoto: Anna Gowthorpe / Shutterstock Editorial / Profimedia

Štaviše, reprezentativac Srbije bio je heroj "kolibara" pošto je pogotkom u 17. minutu doneo pobedu klubu iz Londona od minimalnih 1:0.

To je bila 11. egzekucija napadača ove sezone i tako je došao do poravnanja učinka koji je postavio pre tri godine.

Potpunu katastrofu doživeo Everton Frenka Lamparda na domaćem terenu pošto je izgubio od Brajtona na Gudisonu sa ubedljivih 4:1.

"Galebovi" su slavili golovima Karua Mitome u 14, Evana Fergusona u 51, Solija Marča u 54. i Paskala Grosa u 57. minutu.

Slavlje fudbalera Brajtona na Gudisonu
Slavlje fudbalera Brajtona na Gudisonufoto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Izabranici Roberta de Zerbija dali su tri pogotka "karamelama" za samo šest minuta, a konačan rezultat postavio je Demaraj Grej iz penala u 92. minutu.

U derbiju kola između prvoplasiranog Arsenala i trećeplasiranog Njukasla videli smo ogromnu borbu, čak pet žutih kartona u prvom poluvremenu, ali...

Detalj sa utakmice Arsenala i Njukasla
Detalj sa utakmice Arsenala i Njukaslafoto: EPA/Neil Hall

Ljubitelji fudbala na Emirejtesu i ljudi preko malih ekrana ostali su uskraćeni za golove pošto su "tobdžije" i "svrake" podelile bodove i odigrale 0:0.