HALAND NIJE "ZARĐAO": Norvežanin pokazao klasu i NIZAO REKORDE protiv Lidsa, "građani" ubedljivi!
Fudbaleri Sitija, Foto: EPA-EFE/Adam Vaughan

nestvarne brojke

Haland sa dva gola srušio Lids

Objavljeno: 23:44h

Fudbaleri Mančester sitija su rutinski slavili protiv Lidsa sa 3:1, u okviru 17. kola Premijer lige.

Čekali su dugo navijači da na delu vide Erlinga Halanda i imali su šta da vide. Norvežanin je sa dva gola nastavio gde je stao i tako stigao do nestvarnog učinka koji kaže da je na 42 utakmice u godini postigao 45 golova.

U dresu Sitija na 20 mečeva, čak 26, od toga 20 u Premijer ligi. Snažni napadač je takođe uspeo da najbrže stigne do prvih 20 ligaških golova na Ostrvu, i to na svega 14 utakmica!

Mogao je rezultat i da bude ubedljiviji, ali nekoliko udaraca "građana" nije htelo u gol.

Prve dve prilike na meču je propustio upravo Haland, u drugom i 31. minutu, baš kao i Griliš u 45.

Međutim u nastavku akcije, u prvom minutu nadoknade, na odbijenu loptu natrčao je Rodri i sproveo je u mrežu Lidsa.

Nije prošlo mnogo u nastavku kada je Mančester siti stigao da duplira prednost.

Asistencija Džeka Griliša, lak zadatak za Halanda koji je poslao loptu u mrežu za 0:2.

Opet su Griliš i Haland bili glavni akteri akcije u 65. minutu. Englez je asistirao, a Haland preciznim udarcem pogodio za 0:3.

Lids je uspeo da ublaži poraz i to u 73. minutu preko Strejka.