ARSENAL GUBIO, PA DAO 3 GOLA ZA 15 MINUTA: Venger se vratio na Emirejts, "Tobdžije" nastavile gde su stale! (FOTO)
Bukajo Saka postiže izjednačujući gol za Arsenal, Foto: EPA/Neil Hall

preokret u drugom poluvremenu

Lider u šampionatu Engleske na kraju je slavio 3:1

Objavljeno: 07:38h

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu ekipu Vest Hema sa 3:1, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Igrao se 24. minut kada je prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio igrač Arsenala Vilijam Saliba. Oboren je bio Džarod Bouen, a precizan sa "bele tačke" tri minuta kasnije bio je Said Benrahma.

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvreme, da bi u nastavku Arsenal, koji je prvi put od odlaska sa pozicije menadžera posmatrao legendarni Arsen Venger, zaigrao bolje i ubrzo došao do preokreta.

U 53. minutu Martin Edegor je pokušao da uputi udarac ka golu Vest Hema, ali je lopta došla do Bukaja Sake koji izlazi sam pred golmana Lukaša Fabijanskog i donosi izjednačenje domaćem timu.

Pet minuta kasnije Arsenal je u vođstvo doveo Gabrijel Martineli. Brazilski fudbaler je šutirao iskosa i savladao Fabijanskog, a asistenciju je upisao Granit Džaka. Edi Nketija je u 69. mi nutu posle okreta postigao gol i tako postavio konačan rezultat utakmice.

U narednom kolu Arsenal gostuje Brajtonu 31. decembra, a Vest Hem dan ranije dočekuje Brentford.