Vladimir Stojković, Foto: Starsport / Peđa Milosavljević

au!

Iskusni golman pokazao klasu

Objavljeno: 22:34h

Bivši golman reprezentacije Srbije i Partizana, Vladimir Stojković je izrastao u heroja pobede svoje Al Fajhe protiv Al Halidže 2:1.

Iako je letos napunio 39 godina, Stojković je pokazao klasu i u poznim igračkim godinama.

Srpski golman je u 31. minutu derbija začelja, pri vođstvu svog tima od 1:0, odbranio penal reprezentativcu Albanije Sokolu Cikelšiju, što je njegov treći zaustavljeni jedanaesterac od kada nastupa u Saudijskoj Arabiji.

Pokušao je Albanac zastajkivanjem prilikom zaleta da prevari ljubimca navijača Partizana, međutim to mu nije pošlo za rukom.

Ostao je miran Stojković i čekao udarac suparničkog igrača do poslednjeg momenta, a zatim pokazao klasu.

Na kraju je utakmica završena pobedom Al Fajhe od 2:1, a treba istaći da je za uz Stojkovića za ovaj tim nastupio i bivši napadač Crvene zvezde Milan Pavkov, koji je u igru ušao u 70. minutu.