FRANCUZI NA MAROKO, HRVATI NA ARGENTINCE: Englezi i Portugalci završili svoj put u Kataru
Detalj sa utakmice Engleska - Francuska, Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

sp katar 2022

Završeno
09:04h

Dobro došli u Espresov blog uživo kojim nastavljamo praćenje dešavanja na Svetskom prvenstvu u Kataru.

U petak smo imali dva spektakularna četvrtfinalna duela i dobili prvi par polufinala, a verujemo da će i danas biti dosta drame i uzbuđenja.

Najprijatnije iznenađenje Mundijala, selekcija Maroka, boriće se sa Portugalom koji je sa Kristijanom Ronaldom na klupi pokazao silu protiv Švajcarske.

A u večernjem terminu  - okršaj velikana i starih rivala: Engleske i branioca titule, Francuske. Evo satnice:

16.00 Maroko - Portugal

20.00 Engleska - Francuska

23:54h

U prvom meču dana, Maroko je napravio senzaciju i eliminisao Portugal golom Jusefa En Nesirija 1:0.

U evropskom derbiju su Francuzi odneli pobedu nad Englezima, zahvaljujući golovima Čuamenija i Žirua, dok je sa druge strane Hari Kejn iskoristio jedan od dva penala.

Tako da su kompletirani svi parovi polufinala, a ljubitelje fudbala očekuje pauza do utorka.

22:44h

Poznati su svi polufinalisti Svetskog prvenstva u Kataru. OVDE pogledajte kada se igraju mečevi između Hrvatske i Argentine, odnosno Francuske i Maroka.

22:00h

Kraj meča! Francuzi su u polufinalu!

21:59h

100. minut - Slobodan udarac za Engleze! Verovatno i poslednja šansa! Pokušao ja Rašford, dobar udarac, ali ipak preko gola.

21:50h

90. minut - Igraće se 8 minuta nadoknade.

21:43h

84. minut - Šok! Hari Kejn promašuje čitav gol!

21:40h

82. minut - Novi penal za Engleze! Tek što su Francuzi poveli, Ernandes je bio neoprezan!

21:37h

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ispravlja se Žiru i donosi ogromnih 2:1 Francuzima Ponovo je Grizman asistent.

21:36h

77. minut - Sjajna odbrana Pikforda, Žiru je doneo novo uzbuđenja, ali udarac nije zatresao mrežu!

21:29h

70. minut - Nova šansa za Engleze, Megvajer umalo doneo preokret!

Fudbalska reprezentacija Engleske, Fudbalska reprezentacija Francuske, Svetsko prvenstvo u Kataru
21:19h

60. minut - Novi udarac Engleza, Loris za sada na visini zadatka.

21:12h

54. minut - Kejn poravnava na 1:1, zaslužen gol Engleza!

21:11h

52. minut - Penal za Engleze koji je skrivio strelac prvog gola, Čuameni.

21:07h

47. minut - Kakav udarac Belingema i kakva odbrana Lorisa, verovatno jedna od najboljih na prvenstvu!

21:05h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!