POSLEDNJI MEČEVI OSMINE FINALA: Portugal samleo Švajcarsku i poslao jaku poruku Maroku! (FOTO)
Detalj sa utakmice Portugalija - Švajcarska, Foto: EPA/Abedin Taherkenareh

sp katar 2022

Završeno
07:08h

Poslednji dan utamica osmine finala na Svetskom prvenstvu u Kataru je pre nama, a najbtinija dešavanja sa mečeva, ako i sve druge vesti sa Mundijala možete pratiti u Espresovom blogu uživo.

U već standardnim terminima, prvo se sastaju Maroko i Španija, pa Portugal i Švajcarska. pobednici ovih mečeva će u četvrtrfinalu odmeriti snage, pa možda nije čudo što Španci u poslednjem kolu svoje grupe E nisu silno jurili izjednačenje protiv Japana - tako bi otišli na Hrvate, ali i u potencijalnom četvrtfinalu na Brazilce...

16.00 Maroko - Španija

20.00 Portugal - Švajcarska

Izmena: 15:14h
23:18h

To bi bilo to od utakmica osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru, a OVDE pročitajte parove četvtfinala i ko se sa kim ukršta u polufinalu.

Fudbaleri Brazila
Fudbaleri Brazilafoto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
21:53h

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Portugal se ubedljivom pobedom protiv Švajcarske 6:1 plasirao u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru gde će igrati protiv najprijatnijeg iznenađenja ekipe Maroka.

Izmena: 23:15h
21:50h

GOL! 6:1 - Divan pogodak u 92. minutu susreta. U listu strelaca upisao se Rafael Leao.

21:42h

83. minut - Ronaldo je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

21:32h

Kristijano Ronaldo je ušao u igru u 73. minutu susreta.

21:25h

GOL! 5:1 - Magično veče napadača Portugala, Ramosa koji je postigao Het trik.

Gonsalo Ramos, Fudbalska reprezentacija Portugalije, Fudbalska reprezentacija Švajcarske
21:16h

GOOL! 4:1 Švajcarska smanjuje rezultat, a strelac je posle kornera bio Akanđi.

21:14h

GOOL! 4:0 za Portugal posle 55 minuta. Rafael Gereiro je poslao loptu pod prečku nemoćnog Zomera.

21:09h

GOOOL! 3:0 za Portugal od 50. minuta. Svoj drugi gol na meču postigao je Ramos.

20:33h

GOOOL! 2:0 vodi Portugal od 33. minuta golom kapitena Pepea. Iskusni ptoper pogodio je glavom posle kornera.

20:17h

GOOOL! 1:0 vodi Portugal od 17. minuta golom Gonsala Ramosa. Napadač je zakucao loptu u mrežu, a Jan Zomer je ispratio pogledom.

Izmena: 20:35h
19:32h

Poznati su sastavi timova za poslednji meč osmine finala u kome se sastaju Portugalija i Švajcarska.

PORTUGALIJA (4-3-3): Kosta – Dalo, Pepe, Dias, Gereiro – Karvaljo, Otavio, Bernardo Silva – Feliks, Fernandes, Ramos.

ŠVAJCARSKA (4-2-3-1): Zomer – Fernandes, Akanži, Šer, Rodrigez – Frojler, Džaka – Vargas, Sou, Šaćiri – Embolo.

Izmena: 21:41h
18:45h

ČETVRTA SERIJA:

3:0 - Hakimi je postigao gol i stavio tačku na utakmicu.

MAROKO JE NAPRAVIO SENZACIJU I ELIMINISAO ŠPANIJU U OSMINI FINALA SVETSKOG PRVENSTVA!!!

Izmena: 18:57h