OVO SAMO FUDBAL MOŽE DA IZREŽIRA: Japanci i Španci udaraju na Hrvate i Marokance - Nemci najveći ŠOK turnira
Japan - Španija, Foto: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

sp katar 2022

Objavljeno: 02:16h
Završeno
10:42h

Dobro došli u Espresov blog uživo kojim pratimo dešavanja sa 12. dana Svetskog prvenstva u Kataru.

Ušli smo u decembar, a čeka nas rasplet u grupama E i F. Samo je Kanada bez šansi za nokaut fazu, a evo mečeva koji se igraju danas, i trenutnih tabela:

23:14h

Ovo samo Svetsko prvenstvo može da priredi. Najveća drama viđena je u poslednjem kolu Grupe E. Na kraju su Japanci zakazali okršaj sa Hrvatima, a Španci sa Marokancima u osmini finala.

Nemci i Kostarikanci su završili učešće na Mundijalu.

Sutra nas očekuje rasplet i grupama G i H, a nas naravno najviše zanima meč koji se igra od 20 časova između Srbije i Švajcarske, mada ćemo pratiti ishod utakmice između Brazila i Kameruna.

Izmena: 02:15h
21:56h

Kraj mečeva! Japanci posle preokreta od 2:1 nad Špancima idu u narednu fazu kao prvoplasirani, dok crvena furija ipak ide dalje kao druga u Grupi E. Put se ovde završava za Nemačku koja je savladala Kostariku sa 4:2.

Izmena: 02:16h
21:41h

85. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Haverc donosi Nemcima 3:2.

21:29h

73. minut - GOOOOOOOOOOL! Nemci ekspresno izjednačuju golom Haverca!

21:26h

70.minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Kostarika vodi protiv Nemačke! Strelac je Vargas.

21:17h

58. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tejeda donosi izjednačenje Kostarikancima protiv Nemaca!

21:07h

53. minut - Japan ponovo trese mrežu, ali čeka se odluka VAR-a! Japan vodi 2:1. Drugi gol je delo Tanake. Po ovom scenariju, Nemci bi ispali sa Svetkog prvenstva. Ali, ipak da sačekamo...

21:04h

47. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Šok na samom startu! Japanci izjednačili protiv Španaca! Strelac je Doan!

21:01h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme mečeva između Španije i Japana, odnosno Nemačke i Kostarike.

20:46h

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme na mečevima Grupe E. Španci i Nemci vode sa 1:0 protiv Japana, odnosno Kostarike.

20:31h

Belgijanci su na neslavan način završili učešće na Svetskom prvenstvu, a onda je usledio oproštaj od reprezentacije.

20:11h

11. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vode i Španci protiv Japana, novi gol za Moratu!

20:10h

10. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Nemci vode protiv Kostarike posle gola Gnabrija!

Kostarika - Nemačka
Kostarika - Nemačkafoto: EPA-EFE/Georgi Licovski
20:00h

1. minut - Počeli su mečevi Grupe E!