SP, 10. DAN: SAD POSLALE IRAN KUĆI! Englezi slomili Vels u drugom poluvremenu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Engleske, Foto: EPA/Georgi Licovski

sp katar 2022

Završeno
07:40h

Dobro došli u Espresov blog uživo kojim ćemo pratiti dešavanja tokom desetog dana Svetskog prvenstva u Kataru.

Danas nas opet očekuju četiri utakmice, ali u dva termina jer je na programu poslednje kolo u grupama A i B koje će doneti četiti učesnika osmine finala.

20.00 Vels - Engleska

Jedini tim koji je već eliminisan je selekcija domaćina, Katara.

22:10h

U sredu ponovo gledamo po dve utakmice u terminima od 16 i 20 časova.

22:08h

To bi bilo to od 10. dana Svetskog prvenstva u Kataru, a gledali smo po dve utakmice poslednjeg, trećeg kola u grupama A i B.

Detalj sa utakmice Senegala i Holandije
Detalj sa utakmice Senegala i Holandijefoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Poznata su prva dva para osmine finala Mundijala, a više o tome, kao i datume odigravanja tih mečeva pročitajte OVDE.

22:05h

KRAJ! Iranu je odgovarao remi za osminu finala, ali je Kristijan Pulišić golom doneo prolazak SAD-u i trijumf od 1:0!

21:57h

KRAJ! Engleska je pobedila Vels 3:0 i kao prvoplasirana ide u osminu finala, dok Vels završava Mundijal kao poslednji u grupi B.

21:28h

GOOOOL! Ponovo Markus Rašford, sada u 68. minutu za 3:0 protiv Velsa!

21:11h

GOOOOL! "Gordi Albion" za samo minut ubija u pojam Velšane! Posle Markusa Rašforda, grešku rivala krunisao je Fil Foden.

21:10h

GOOOL! Markus Rašfrod! Napadač Mančester junajteda iz slobodnog udarca donosi prednost Engleskoj protiv Velsa.

21:04h

Počelo je drugo poluvreme na obe utakmice: SAD vodi 1:0 protiv Irana, dok trenutno nema gotolova u meču Engleske i Velsa.

20:39h

GOOOOL! Amerika vodi 1:0 protiv Irana golom Kristijana Pulišića u 38. minutu.

20:22h

Selektor Holandije Luj van Gal jedini je pomerio granicu u istoriji Svetskih prvenstava, a o ćemu se radi pročitajte OVDE.

Luj van Gal
Luj van Galfoto: EPA/Martin Divisek
20:06h

U toku je prvo poluvreme obe utakmice grupe B

19:18h

Poznate su startne postave Irana i SAD-a:

IRAN (4-4-2): Bejranvand - Rezajan, Hoseini, Puraligandži, Mohamadi - Golizade, Ezatolahi, Nurolahi, Hadžsafi - Taremi, Azmun.

Navijači Irana
Navijači Iranafoto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

SAD (4-3-3): Tarner - Dest, Karter-Vikers, Rim, Robinson - Mekeni, Adams, Musa - Vea, Sardžent, Pulišić.

19:16h

Poznate su startne postave Velsa i Engleske:

VELS (4-3-3): Vord - Vilijams, Mefam, Rodon, Dejvis - Ramzi, Ampadu, Alen - Bejl, Mur, Džejms.

ENGLESKA (4-3-3): Pikford - Voker, Stouns, Megvajer, Šo - Henderson, Rajs, Belingem - Rašford, Kejn, Foden.

17:58h

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Senegal je pobedio Ekvador 2:1 i na taj način u direktnom duelu obezbedio plasman u osminu finala.

Detaljnije o ovom meču pročitajte OVDE.

Izmena: 20:22h
17:54h

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Holandija je bila bolja od Katara 2:0 i kao prvoplasirana ekipa u grupi A plasirala se u osminu finala.

Detaljinije o ovom meču pročitajte OVDE.