KRAJ 9. DANA MUNDIJALA U KATARU: Orlovi prokockali veliku prednost, Brazil i Portugal u osmini finala!

sp katar 2022

Završeno
06:53h

Dobro došli u Espresov blog uživo u kom pratimo sva dešavanja devetog dana Svetskog prvenstva u Kataru.

Danas nas očekuju poslednje četiri utakmice 2. kola grupne faze Mundijala, u grupama G i H.

Satnica:

11.00 Kamerun - Srbija (Grupa G)

14.00 Južna Koreja - Gana (Grupa H)

17.00 Brazil - Švajcarska (Grupa G)

20.00 Portugal - Urugvaj (Grupa H)

22:41h

To bi bilo sve od ovog devetog dana Mundijala u Kataru.

Sve je počelo remijem Srbije i Kameruna rezultatom 3:3, potom su fenomenalni meč odigrali Južna Koreja i Gana, gde su na kraju slavile crne zvezde sa 3:2

U utakmici koje je mnogo značila Srbiji, Brazil je sa 1:0 slavio protiv Švajcarske i tako održao našu reprezentaciju u životu za plasman u osminu finala.

I na kraju reprezentacija Portugala se pobedom nad Urugvajom pridružila Francuskoj, Brazilu u osmini finala Mundijala.

22:00h

KRAJ PORTUGAL - URUGVAJ 2:0

Oba gola je postigao Bruno Fernandeš, prvi u 54. dok je drugi postigao u samom finišu meča.

Izmena: 22:41h
21:51h

90+3. minut - GOL - Ponovo je bio strelac Bruno Fernandeš, ovoga puta sa bele tačke.

21:16h

54. minut - GOL - Kristijano Ronaldo načinje Uruse u 54. minutu! Deveti gol na Svetskim prvenstvima postiže Ronaldo glavom nakon centaršuta Bruna Fernandeša.

20:58h

POLUVREME PORTUGAL - URUGVAJ 0:0

19:35h

Poslednja utakmica ovog dana igra se na stadionu Lusail, a rivali su Portugal i Urugvaj

Portugalci su slavili u prvom meču sa 3:2 protiv Gane, dok je Urugvaj remizirao sa Korejom.

Poznati su i sastavi ekipa

PORTUGAL: Kosta – Kanselo, Dijas, Pepe, Mendeš – Neves, Karvaljo – B. Silva, Fernandes, Feliks – Ronaldo

URUGVAJ: Ročet – Varela, Godin, Himenez, Koates, Olivera – Valverde, Vesino, Bentankur – Nunjez, Kavani

18:49h

KRAJ BRAZIL - ŠVAJCARSKA 1:0

Jedini pogodak na utakmici je postigao Kazemiro u 83. minutu  i tako poslao Brazilce u osminu finaka Mundijala.

Posle ovog rezultata, jasno je da Srbiji u poslednjem kolu za prolaz u osminu finala igra samo pobeda protiv Švajcarske.

18:40h

83. minut - GOL - Evo radosti za Brazilce, ali možda još veće za Srbiju! Kazemiro je lansirao bombu, uhvatio volej u šesnaestercu i Brazilci su konačno probili Švajcarsku!

18:22h

64. minut - Vinisijus pogodio, ali je posle pregledanja VAR-a, sudija poništio gol.

17:47h

POLUVREME BRAZIL - ŠVAJCARSKA 0:0

Brazil osetno bolji, ali i Švajcarci povremeno prete. Nadamo se da će im gard pasti u drugom delu i da će Selesao slaviti.

Izmena: 18:22h
16:08h

U 17 časova sastaju se Brazil i Švajcarska, a Srbija navija da "karioke" slave kako bi zadržala san o plasmanu u osmini finala, a poznati su sastavi:

Brazil: Alison - Aleks Sandro, Tijago Silva, Markinjos, Militao - Vinisijus, Kazemir, Fred, Rafinja - Paketa, Ričarlison.

Švajcarska: Zomer - Vidmer, Akanđi, Elvedi, Rodrigez - Frojler, Žaka, Rider - So - Vargas, Embolo.

15:52h

KRAJ JUŽNA KOREJA - GANA 2:3

Opširniji izveštaj sa ove neverovatne utakmice pročitajte OVDE.

Izmena: 16:11h
15:30h

68. minut - GOL - Ponovo se vraća Gana u vođstvo. Kudus je strelac posle pasa sa leve strane, loptu je poslao u donji desni ugao gola Koreje.

15:21h

61. minut - GOL - Izjednačenje na Edukejšn siti stadionu! Ponovo je strelac bio isti igrač koji je pogodio i za 2:1

15:19h

58. minut - Vraća se Južna Koreja, gol je postigao Sung-Gue-Čo