NI CRVENI LEVANDOVSKOM NIJE POREMETIO BARSELONU: Katalonci u samom finišu meča stigli do preokreta i jesenje titule
Fudbaleri Barselone, Foto: EPA/Jesus Diges

la liga 14. kolo

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u Pamploni ekipu Osasune sa 2:1, u utakmici 14. kola španske Primere.

Osasuna je povela u šestom minutu pogotkom Davida Garsije, a već od 31. minuta stvari su izgledale loše po Barselonu pošto je Robert Levandovski dobio drugi žuti karton.

Poljski napadač je prethodno prvi žuti karton dobio u 11. minutu.

U finišu prvog poluvremena isključen je i Djerar Pike, koji je bio na klupi, posle žestokih prigovora sudiji i to je zvanično kraj njegove igračke karijere.

Iako sa igračem manje na terenu, Barselona je na kraju uspela da upiše pobedu. Prvo je u 48. minutu izjednačio Pedri, a pobedu katalonskom timu doneo je Rafinja u 85. minutu.

FK Barselona

Barselona je lider Primere sa 37 bodova, dok je Osasuna na šestoj poziciji sa 23 boda.

Ovom meču prethodili su incidenti koje su izazvali navijači Barselone u jednom baru u kojem se okupljaju pristalice Osasune. Kako su preneli španski mediji, više ljudi je povredjeno i pričinjena je materijalna šteta. Oba kluba su osudila ove incidenta.

Osasuna će u narednom kolu Primere, 31. decembra, gostovati Real Sosijedadu, dok će Barselona dočekati Espanjol.