SUBOTA KADA JE OTIŠAO PIKE! Legenda Barselone okačila kopačke o klin uz OVACIJE i pobedu (VIDEO/FOTO)
Đerar Pike sa kapitenskom trakom u poslednjoj utakmici u karijeri, Foto: Credit: Josep LAGO / AFP / Profimedia

KAO KAPITEN U penziju

Na oproštaju nekadašnjeg reprezentativca Španija, domaćin slavio na Nou kampu sa 2:0 protiv Almerije, ali su sve oči bile uprte u Đerara

Posle 14 godina, 30 trofeja, 615 utakmica i 52 gola u Barseloni, Đerar Pike je u pobedi protiv Almerije u 13. kolu Primere završio profesionalnu karijeru.

Nekadašnji reprezentativac Španije (35) sa kapitenskom trakom oko ruke odigrao je 85 minuta, a potom je napustio teren uz ovacije čitavog Nou kampa.

Kada govorimo o utakmici, domaćin je mogao da povede u sedmom minutu, ali je Robert Levanovski promašio penal.

Prvo poluvreme završeno je nerešeno bez golova, ali je samo tri minuta drugog bilo bovoljno Usmanu Dembeleu da pogodi posle solo akcije.

Konačan rezultat postavio je Frenki de Jong u 62. minutu kada je naleteo na odbitak posle odbrane golmana gostiju Fernanda Martineza.

Reprezentativac Srbije Srđan Babić ušao je u igru na poluvremenu, a u poslednjih 11 minuta nosio je kapitensku traku.